Edukacja

Najlepsza drużyna – rodzina!

Występ rodziców, Królowa na scenie i wielki dmuchaniec. Za nami Dzień Rodziny w PSP im. UNICEF w Lewiczynie.

Jako, że Dzień Rodziny rządzi się swoimi prawami, na początku na scenie pojawili się… Rodzice. Inscenizacja znanego wiersza Juliana Tuwima – “Lokomotywa” (recytowała Justyna Błońska) rozśmieszyła wszystkich zebranych na sali gimnastycznej w lewiczyńskiej szkole. Co i rusz pojawiały się nowe wagony, a w nich: krowy, konie, grubasy czy żyrafy. Mamusie i tatusiowie występujący tego dnia, postarali się o wyszukane stroje, które tylko dodawały kolorytu temu przedstawieniu.

Kiedy kurz po występie rodziców nieco opadł na scenę wkroczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych. Najmłodsze dzieciaki recytowały, śpiewały i tańczyły. Nauczycielki nagrały również specjalny filmik z ich udziałem, w którym dzieci opowiadały kim są: mama, tata i rodzina. Śmiechu było co nie miara, ale nie brakowało również bardzo poważnych odpowiedzi, przy których nawet twardziel uroniłby łzę. A wszystko specjalnie dla swoich rodziców!

Starsze klasy też nie chciały być gorsze. Piosenki grane na cymbałkach, wiersze, tańce czy inscenizacja bajki o królewnie. A na koniec? Życzenia i specjalne serca z wikliny dla wszystkich rodziców.

Tego dnia było coś dla ducha (występy), ale także i dla brzucha (jedzenie). Słodki poczęstunek dla rodziców i ich pociech, a także zaproszonych gości, kiełbaski z grilla, napoje, kawa czy herbata. Na sali stanęła również wielka dmuchana zjeżdżalnia, na której dzieciaki wyczyniały cuda.

jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *