Edukacja

Najlepsza drużyna – rodzina!

Występ rodziców, Królowa na scenie i wielki dmuchaniec. Za nami Dzień Rodziny w PSP im. UNICEF w Lewiczynie.

Jako, że Dzień Rodziny rządzi się swoimi prawami, na początku na scenie pojawili się… Rodzice. Inscenizacja znanego wiersza Juliana Tuwima – “Lokomotywa” (recytowała Justyna Błońska) rozśmieszyła wszystkich zebranych na sali gimnastycznej w lewiczyńskiej szkole. Co i rusz pojawiały się nowe wagony, a w nich: krowy, konie, grubasy czy żyrafy. Mamusie i tatusiowie występujący tego dnia, postarali się o wyszukane stroje, które tylko dodawały kolorytu temu przedstawieniu.

Kiedy kurz po występie rodziców nieco opadł na scenę wkroczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych. Najmłodsze dzieciaki recytowały, śpiewały i tańczyły. Nauczycielki nagrały również specjalny filmik z ich udziałem, w którym dzieci opowiadały kim są: mama, tata i rodzina. Śmiechu było co nie miara, ale nie brakowało również bardzo poważnych odpowiedzi, przy których nawet twardziel uroniłby łzę. A wszystko specjalnie dla swoich rodziców!

Starsze klasy też nie chciały być gorsze. Piosenki grane na cymbałkach, wiersze, tańce czy inscenizacja bajki o królewnie. A na koniec? Życzenia i specjalne serca z wikliny dla wszystkich rodziców.

Tego dnia było coś dla ducha (występy), ale także i dla brzucha (jedzenie). Słodki poczęstunek dla rodziców i ich pociech, a także zaproszonych gości, kiełbaski z grilla, napoje, kawa czy herbata. Na sali stanęła również wielka dmuchana zjeżdżalnia, na której dzieciaki wyczyniały cuda.

jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *