Edukacja

“Niech każdy się dowie, że dzisiaj święto… kobiet!”

Międzynarodowy Dzień Kobiet to święto, które obchodzimy co roku 8 marca. Pierwszy taki dzień został ustanowiony przez Socjalistyczną Partię Ameryki po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku. Było to 28 lutego 1909 roku. Dzień Kobiet to święto obchodzone nie tylko w Polsce, ale również w wielu innych krajach. W niektórych jest to nawet dzień wolny od pracy.

To święto jest dobrym momentem, aby zastanowić się nad sytuacją kobiet w społeczeństwie. Jak postrzegamy rolę kobiet w życiu rodziny, w pracy zawodowej, w domach? Czy doceniamy, co płeć piękna robi dla siebie, a co dla innych? Czy uświadamiamy sobie, jak ważna jest w życiu każdego z nas?

W zaborowskiej podstawówce rokrocznie odbywają się szkolne wybory miss. W tym roku chłopcy wybrali miss klas 0 – III i miss klas IV – VI. W pierwszej kategorii wygrała Julia Kiljańska, w drugiej – Natalia Wlaźnik. Pamiętajmy, że 8 marca to święto wszystkich kobiet, obchodzić je należy cały rok, ale w tym szczególnym dniu najlepiej dać dowód na to, że cały rok pamiętamy o swoich mamach, babciach, paniach nauczycielkach, sąsiadkach, dziewczynach, koleżankach i przyjaciółkach. Wszystkim Paniom z okazji ich święta życzymy samych pogodnych dni, uśmiechu, sukcesów i spełnienia najskrytszych marzeń, a także dużo zdrowia i największych kwiatów oraz najwspanialszych upominków.

Zapamiętajmy stare polskie przysłowie:

“Z kobietami wielka bieda, lecz bez kobiet żyć się nie da!”

Autor: Samorząd Uczniowski (męska część) PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *