Edukacja Kultura

Noc bibliotek w Łęczeszycach

Uczniowie PSP im. Romualda Traugutta w Łęczeszyach oraz zaprzyjaźnionej  Publicznej Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Lewiczynie wzięli udział w kolejnej  edycji “Nocy Bibliotek” 2022.

Tegoroczna odbywała się pod hasłem „to się musi powieść”. Akcja ma m.in. na celu przekonanie szerokiej rzeszy uczniów i ich rodzin do czytania poprzez promocję lokalnych i szkolnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą. W piątek 21 października, w godzinach wieczornych, uczennice i uczniowie uczestniczyli w licznych zabawach i konkursach przygotowanych przez pedagogów z łęczeszyckiej placówki: Daniela Wawryniuka, Małgorzatę Domel, a także Tomasza Fliszkiewicza i dyrektora szkoły z Łęczeszyc – Jacka Witczaka.

Po wykonaniu wszystkich zadań uczestnicy „Nocy Bibliotek” zasłużyli na słodki poczęstunek, tańce integracyjne prowadzone przez kadrę Szczepu Drużyn im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego w Belsku Dużym   oraz dyskotekę. Swoją obecnością zaszczycili łęczeszycką szkołę dyrektorzy obydwu placówek, którzy aktywnie włączyli się w zabawę. Tegoroczny słodki poczęstunek przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich „Na obcasach” z Lewiczyna.

Szkoła dziękuje również firmie Ferrero Polska i Fundacji „Pomocna Dłoń” z Belska Dużego za słodkie przekąski, a rodzicom za przepyszne owoce. No Limit Studio Reklamy za piękne plakaty, 4 Żywioły za znaczki.

PSP Łęczeszyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *