Sport

Nowy sezon wystartuje wcześniej

Dwa tygodnie wcześniej niż planowano zostaną wznowione rozgrywki radomskiej Klasy B. Piłkarze GKS-u Belsk Duży do gry wrócą więc 1 sierpnia.

We wtorek, 26 maja w Warszawie odbyło się posiedzenie Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Na spotkaniu zapadło wiele dziwnych decyzji. Mimo zakończenia rozgrywek, swój sezon dokończą ligi okręgowe (po 4 najlepsze zespoły). Ponadto zdecydowano się na reorganizację rozgrywek w okręgu radomskim. Od nowego sezonu w Lidze Okręgowej zagra 18 zespołów, zaś w Klasach A po 18. Co to oznacza? Awans czterech zespołów z Klasy B…

Sytuacja to bez precedensu. Kiedy GKS dwukrotnie zajmował drugie miejsce nie mógł wywalczyć promocji na wyższy szczebel rozgrywek. A teraz? Awans wywalczyła nawet ekipa z czwartego miejsca…

Przed sezonem 2019/2020 radomskie klasy B liczyły po 13 zespołów. Teraz w każdej z grup będzie ich zaledwie 9, a może nawet mniej. Kto wie czy kluby w związku z pandemią nie będą kończyć swojej działalności.

Na najniższym szczeblu rozgrywkowym w radomskim sezon trwać będzie najprawdopodobniej cztery miesiące… Runda jesienna zacznie się w sierpniu, a skończy we wrześniu. Przerwa zimowa potrwa więc… od października do marca. PÓŁ ROKU! A później runda rewanżowa w kwietniu, maju i…. Koniec sezonu.

Koniec końców jednak grać trzeba. Seniorzy GKS-u Belsk Duży niebawem wystartują z przygotowaniami. Mimo krótkiego sezonu trzeba solidnie się przygotować by wypaść w najbliższym sezonie jak najlepiej!

Źródło: własne/ROZPN/MZPN


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *