Edukacja Harcerstwo Kościół Samorząd Sport Straż

Obchody 104. rocznicy odzyskania Niepodległości

Wójt Gminy Belsk Duży, Przewodniczący Rady Gminy oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Belsku Dużym zapraszają na uroczystości, które odbędą się w Lewiczynie.

Centralne obchody rozpoczną się 11 listopada o godz. 11:30 mszą świętą w intencji ojczyzny w Sanktuarium Matki Bożej Lewiczyńskiej Pocieszycielki Strapionych Pani Ziemi Grójeckiej.

Następnie odczytany zostanie krótki rys historyczny Narodowego Święta Niepodległości. Wszyscy zebrani w Lewiczynie wezmą również udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych.

Po uroczystościach w kościele planowane jest złożenie wieńców oraz zapalenie zniczy w miejscu pamięci oraz okolicznościowe przemówienia.

W tym roku Gmina Belsk Duży 104. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości świętować będzie aż przez cztery dni. Oprócz centralnych obchodów 11 listopada w Lewiczynie, zaplanowano w PSP im. Romualda Traugutta w Łęczeszycach: konkurs o historii polskiego i światowego olimpizmu, grę historyczną: “Gmina Belsk Duży w drodze do Niepodległej”, panel dyskusyjny z polskimi sportowcami, a także kolejną już edycję Biegu “Dla Niepodległej”. Na zakończenie o “Puchar Niepodległej” w halowej piłce nożnej zagrają strażacy ochotnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *