Samorząd Straż Zdrowie

Odkażali teren gminy

Za nami dezynfekcja przestrzeni publicznej na terenie gminy. Przeprowadzili ją w nocy z 8 na 9 maja br. druhowie z OSP Belsk Duży i OSP Lewiczyn.

Akcja dezynfekcji rozpoczęła się jeszcze przed 22:00. Strażacy spotkali się spotkaniu organizacyjnym gdzie rozdzielono zadania. Na spotkaniu obecny był również Wójt Gminy Belsk Duży – Władysław Piątkowski, który skierował do druhów kilka słów.

Około godz. 22:30 szesnastu druhów w czterech wozach bojowych ruszyło na teren gminy. Akcją dowodził Komendant Gminny – dh Marcin Błoński.

Odkażono następujące miejsca:
– Belsk Duży: chodniki i wiaty przystankowe przy ulicach, teren wokół Urzędu Gminy, SP ZOZ BELMED, Bank Spółdzielczy, parking przy cmentarzu, parking przed kościołem
– Lewiczyn: chodniki i wiaty przystankowe, parking w centrum wsi /przy kościele/, teren wokół kościoła, główna aleja na cmentarzu
– Łęczeszyce: chodniki i wiaty przystankowe, teren wokół kościoła oraz parking w centrum wsi między kościołem, a szkołą
– Rożce: parking przed Kaplicą – teren przy strażnicach OSP na terenie gminy
– Stara Wieś: teren przy Świetlicy wiejskiej i budynkach socjalnych
– Przystanki wzdłuż dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych

Odkażanie tych miejsc wykonywane było zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Użyte do dezynfekcji środki były bezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska.

Dezynfekcja była wykonywana przy użyciu specjalistycznego sprzętu – tj. opryskiwaczy spalinowych plecakowych. Strażacy byli zabezpieczeni w specjalne, przeciwchemiczne ubrania o odpowiednim stopniu ochrony. Sprzęt ten został zakupiony przez Wójta Gminy Belsk Duży. Do odkażania druhowie wykorzystywali również sprzęt użyczony z Komendy Powiatowej PSP w Grójcu. Akcję wsparł również dh Arkadiusz Sołtysiak z OSP Belsk Duży, który przekazał swój prywatny opryskiwacz.

Strażacy po raz kolejny pokazali jak ważni są w tak małych społecznościach. Za tę akcję, a za także za ratowanie mienia ludzkiego, a czasem nawet życia należą im się wielka brawa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *