Firmy Zdrowie

Oficjalnie: Ferrero nie zawiesi działalności

Zakład Produkcyjny Ferrero w Belsku Dużym nie zawiesi swojej działalności w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa w Polsce. W piątek wydano specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Poniżej pełny komunikat firmy:


 W imieniu Ferrero Polska Sp. z o.o. („Spółka”), Zakład Produkcyjny w Belsku Dużym k. Grójca („Zakład”), w związku z epidemią koronawirusa COVID-19 na terytorium Polski, przedstawiamy oświadczenie Spółki w przedmiocie działań podjętych przez Spółkę w celu zminimalizowania ryzyka zakażenia koronawirusem.

• Spółka podejmuje wszelkie możliwe działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa i najlepszych warunków sanitarnych pracownikom i otoczeniu Spółki. Działania realizowane w Spółce w toku bieżącej działalności Spółki, spełniające najwyższe możliwe standardy oraz potwierdzane regularnie przez właściwe krajowe i międzynarodowe instytucje, zostały w obecnej sytuacji maksymalnie zwiększone w związku z zagrożeniem COVID-19.

• Spółka w pełni stosuje się do wytycznych publikowanych przez właściwe organy i organizacje oraz do przepisów i wytycznych krajowych związanych z zagrożeniem COVID-19.

• Spółka na bieżąco monitoruje sytuację w Polsce, w tym na obszarze działalności Spółki, pozostając w stałym kontakcie z właściwymi instytucjami. Spółka ustanowiła zespół kryzysowy, który na bieżąco omawia sytuację i podejmuje odpowiednie kroki w ramach stałej komunikacji.

• Spółka na bieżąco informuje pracowników Spółki o rozwijającej się sytuacji i adekwatnych środkach bezpieczeństwa, które powinni zastosować.

• Spółka produkuje wyroby najwyższej jakości, które niezmiennie pozostają bezpieczne dla życia i zdrowia konsumentów.

• Spółka nie planuje na obecną chwilę wstrzymania działalności Zakładu. Spółka będzie kontynuować produkcję z zachowaniem wymogów mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracowników i produkcji.

• Spółka będzie podejmować dalsze zdecydowane działania w zależności od rozwoju sytuacji.

Źródło: Ferrero

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *