Edukacja

Okrągły jubileusz w Łęczeszycach

Już osiemdziesiąt lat istnieje Szkoła Podstawowa w Łęczeszycach! W piątek, 1 marca br. w łęczeszyckiej placówce zainaugurowano obchody tej okrągłej rocznicy.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 9:00 mszą świętą dziękczynną za dar osiemdziesięciolecia istnienia szkoły, w intencji byłych i obecnych uczniów, rodziców oraz pracowników placówki. Przewodniczył jej ojciec Bernard Wulczyński, katecheta łęczeszyckiej szkoły. W swoim kazaniu przypomniał m.in. o wartościach, którymi kierował się patron szkoły – Romuald Traugutt.

Po mszy świętej nastąpiła ceremonia złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą Romualda Traugutta. Wiązanki składali przedstawiciele samorządu, harcerstwa oraz dyrektor placówki i dyrektorzy szkół podstawowych z gminy Belsk Duży.

Następnie wszyscy przeszli na salę gimnastyczną. Tam odbyła się inscenizacja teatralna w wykonaniu uczniów PSP Łęczeszyce oraz harcerzy z Drużyny Harcerskiej im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego. Upamiętniała ona dowódców i żołnierzy powstania styczniowego. Przypomniała również historię szkoły.

Po akademii przyszedł czas na gratulacje z okazji tak pięknego jubileuszu. W imieniu Samorządu Gminy Belsk Duży życzenia składali: Wójt Gminy – Władysław Piątkowski, Przewodniczący Rady Gminy – Bogusław Sikorski oraz Sekretarz Urzędu – Renata Ostatek. Gratulowały również panie dyrektor szkół podstawowych oraz gimnazjum z terenu gminy. Przekazały one na ręce dyrektora – Jacka Witczaka prezent na zakup pomocy dydaktycznych.

Swoimi wspomnieniami sprzed wielu lat podzieliła się emerytowana nauczycielka szkoły – Bogusława Kapuścińska. Wspominała ona jak placówka wyglądała wtedy, kiedy ona pracowała w Łęczeszycach.

Tego dnia w PSP Łęczeszyce odbyła się także premiera gry planszowej “Odkrywamy Tajemnice Gminy Belsk Duży”.

Portal belskduzy24.pl gratuluje szkole w Łęczeszycach tego pięknego jubileuszu!

jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *