Edukacja Sport

Oliwia Czerwińska z Pucharem Dyrekcji Szkoły!

W środę 20 czerwca odbyła się kolejna edycja Konkursu Hula Hoop o Puchar Dyrekcji Szkoły. Uczniowie PSP im Jana Pawła II w Belsku Dużym już po raz szósty podjęli się niełatwego wyzwania, jakim jest kręcenie kołem.

Do konkursu zgłosiło się 22 uczniów z klas I – VII. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie udział wzięli wszyscy zawodnicy, którzy zawładnęli małą salą gimnastyczną, kiedy w rytm tanecznej muzyki, kręcili swoimi kołami. Niektórzy uczniowie muszą jeszcze poćwiczyć kręcenie kołami, natomiast znaczna większość uczestników czuła się w tej dyscyplinie jak ryba w wodzie.

Do drugiego etapu, czyli finału, zakwalifikowało się 6 uczniów, którzy najdłużej kręcili kołem.

Szczęśliwą szóstkę stanowili:
– Maja Lech z kl. II b
– Ola Chmielnicka z kl. II b
– Oliwia Czerwińska z kl. IV c
– Monika Kamińska z kl. IV c
– Natalia Krzyżanowska z kl. V a
– Karol Górzyński z kl. VII b

Finaliści pomimo zmęczenia dzielnie i wytrwale kręcili swoimi kołami. Komisja Konkursowa w składzie: p. Katarzyna Jasińska i p. Ilona Szymańska, cały czas czuwała nad prawidłowym przebiegiem konkursu. Zmaganiom naszych uczestników przyglądała się p. Dyrektor Małgorzata Więckowska. Nie zawiodła także publiczność, czyli koleżanki i koledzy z klasy. Dopingowi, wiwatom, oklaskom nie było końca. Atmosfera rosła wraz z dokładaniem przez naszych finalistów kolejnych kół hula hoop. Emocje sięgały zenitu i aż do ostatniej chwili nie było wiadomo kto okaże się zwycięzcą…

Ostatecznie, ku ogromnej radości klasy IV c, zdobywcą Pucharu Dyrekcji Szkoły została Oliwia Czerwińska. Oliwka nie kryła radości ze zwycięstwa i z uśmiechem na twarzy odebrała puchar, dyplom oraz nagrody z rąk pani Dyrektor.

Wyniki VI edycji Konkursu Hula Hoop przedstawiały się następująco:
I miejsce i Puchar Dyrekcji Szkoły – Oliwia Czerwińska (kl.IV c)
II miejsce – Monika Kamińska (kl. IV c)
III miejsce – Karol Górzyński (kl. VII b)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy a finałowa szóstka otrzymała również nagrody. Gratulujemy zwycięzcom oraz finalistom konkursu. Jesteśmy pod wrażeniem waszego talentu i zdolności w kręceniu kołem. Zachęcamy do ćwiczenia tej trudnej sztuki hula hoop i udziału w kolejnej edycji konkursu… już za rok!

Autorki: Wychowawczynie świetlicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *