Straż

OSP Belsk Duży najlepsza w powiecie

Młodzi druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Belsku Dużym okazali się najlepsi podczas XV Powiatowych Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych według regulaminu CTiF. Zmagania odbyły się na Stadionie Mazowsza w Grójcu.

Belska młodzieżówka wygrała obie konkurencje. W ćwiczeniu bojowym młodzi strażacy uzyskali 58 sekund, zaś w bieg sztafetowym czas  1 minuty i 14 sekund. Na zawodach obecna była także jednostka OSP z Lewiczyna, której chłopcy zajęli 4. miejsce, a strata do podium była niewielka.

Wśród dziewcząt najlepsze okazały się strażaczki z OSP Jasieniec. Dobrą, drugą pozycję zajęły młode zawodniczki z Lewiczyna.

2. OSP Lewiczyn

Skład zwycięskiej drużyny z OSP Belsk Duży: Jan Sybilski, Bartłomiej Kot, Dominik Sankowski, Jakub Kępka, Jakub Maciejczyk, Jakub Stańczyk, Michał Łagoda, Damian Górzyński, Jakub Napiórkowski, Mateusz Piotrowski.
Opiekun: Dominik Dyga.

Młodzi druhowie z Belska Dużego reprezentować będą powiat grójecki na zawodach wojewódzkich. Te odbędą się w najbliższą sobotę, 9 czerwca w Białobrzegach.