Edukacja

Otrzęsiny w Lewiczynie

Jak co roku w PSP im. UNICEF w Lewiczynie świętują „otrzęsiny”. Tym razem wesoła zabawa przypadła na 25 października br. Klasa VI wraz ze swoim wychowawcą p. Cezarym Kowalskim przygotowała liczne konkursy i wyzwania, którym musieli sprostać czwartoklasiści oraz jeden piątoklasista, który dołączył do naszej placówki w zeszłym roku.     

Każdy, kto chciał wstąpić w poczet starszych uczniów, przystępował do emocjonujących zmagań. „Otrzęsiny” rozpoczęły się od pomalowania twarzy młodym śmiałkom. Kolejnym wyzwaniem było degustowanie kanapek i napojów z „niespodzianką”, przyrządzonych według receptury starszych kolegów.

Następnie nasi bohaterowie podzieleni na grupy stanęli do rywalizacji. Konkurencji było kilka: skoki w workach, odgadywanie tytułów książek, wydobywanie mąki i wody z balonów oraz rysowanie swojej wychowawczyni trzymając flamaster w buzi.

Każdy uczestnik „otrzęsin” otrzymał na pamiątkę dyplom oraz żartobliwy przydomek, po czym rozpoczęła się dyskoteka szkolna, na której wszyscy bawili się doskonale. Gratulujemy odwagi i już nie możemy doczekać się następnej imprezy!

Autorki: Karolina Jaworska, Iwona Piotrowska / PSP Lewiczyn

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *