Kultura

Pałac Mała Wieś zaprasza na Noc Muzeów

Noc Muzeów to cykliczne wydarzenie, które co roku przyciąga tłumy zwiedzających do placówek kultury i sztuki. Pałac Mała Wieś również bierze udział w tej ogólnopolskiej akcji. Zaprasza w sobotę, 18 maja na bezpłatne zwiedzanie.

Wszystko zacznie się standardowo o godzinie 15.00. Kolejne wejście do Pałacu z przewodnikiem odbędzie się o godz. 19.00, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00. W przypadku dużej liczby zainteresowanych zostanie wydłużony czas zwiedzania bądź zwiększy się liczbę wejść.

Dodatkową atrakcją jest wystawa damskich strojów historycznych „W garderobie Madame Victorii Volter”. 25 strojów i kostiumów kobiecych inspirowanych modą historyczną przeniesie odwiedzających w czasy Marii Konopnickiej czy Rose z filmu „Titanic”. Na wystawę składają się suknie dzienne, wieczorowe, balowe, zestaw do jazdy na rowerze, do jazdy konnej oraz suknia żałobna z okresu Powstania Styczniowego. W godzinach 19.00-22.00 pojawi się też sama autorka strojów, Małgorzata Retkowska, która opowie zebranym o wystawie.

Tego dnia do dyspozycji zwiedzających będzie również Herbaciarnia, w której można skosztować deserów, herbat i kaw.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *