Edukacja Kościół

Pamiętają o Janie Pawle II

Trwają obchody setnej rocznicy urodzin Papieża Polaka. Z tej okazji delegacje straży pożarnej i szkół podstawowych złożyły wiązanki kwiatów przy pomniku Jana Pawła II, który znajduje się w pobliżu Sanktuarium Matki Bożej Lewiczyńskiej.

Wiązanki kwiatów składali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lewiczynie – Prezes Marcin Błoński oraz Naczelnik Tomasz Wrzosek. Hołd Papieżowi oddały również przedstawicielki PSP im. UNICEF w Lewiczynie – Dyrektor Justyna Błońska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – Karina Turek. O wielkim Polaku pamiętały również panie z PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie – Dyrektor Marzena Jakóbowska-Kępka, a także nauczycielka Agata Krzemińska.

Pomnik ku czci Jana Pawła II został postawiony w Lewiczynie w 2008 roku przez Parafian i Pielgrzymów. Jest on poświęcony, jak czytamy: “Wielkiemu Rodakowi Janowi Pawłowi II w trzydziestą rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową”.

O Wielkim Polaku pamiętali również Parafianie z Lewiczyna, którzy po wieczornej Mszy Świętej zapalali znicze przy Pomniku Jana Pawła II.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *