Pewne zwycięstwo GKS-u

Gracze GKS-u Belsk Duży wygrali z KS Jedlanka 5:1. Do siatki rywali trafili: Filip Kowalczyk, Łukasz Oracz, Krystian Onuczyński, Patryk Bilski oraz Oleksandr Demianko.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze dzisiejszego spotkania czyli… Goście z KS Jedlanka. Już w 40. sekundzie błąd obrony GKS-u wykorzystał napastnik, który wyszedł sam na sam z Przemysławem Załęskim i posłał futbolówkę do siatki.

Podopieczni Adama Czarneckiego bardzo szybko otrząsnęli się po stracie bramki. Nie minęły 4. minuty a na tablicy wyników był już remis. Z doskonałego podania Valeriego Parshyna skorzystał Filip Kowalczyk, który na raty umieścił piłkę w siatce.

GKS wyszedł na prowadzenie w 12. minucie. Rafał Maciak dostrzegł na 13. metrze Łukasza Oracza. Środkowy pomocnik z czystej pozycji uderzył, a futbolówka po rękawicach bramkarza wpadła do siatki.

Belski zespół przewagę zwiększył w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. W “szesnastce” faulowany był Patryk Bilski. Pewnym wykonawcą “jedenastki” był Krystian Onuczyński.

W drugiej odsłonie gra się wyrównała. Gospodarze – KS Jedlanka, mieli swoje okazji, ale nie potrafili przekuć ich na gola. W końcu w 71. minucie doskonałą okazję wykorzystał Patryk Bilski. Zwycięstwo przypieczętował natomiast debiutujący w barwach GKS-u – Oleksandr Demianko.

KS Jedlanka – GKS Belsk Duży 1:5 (1:3)
? 1 – Kowalczyk 5, Oracz 12, Onuczyński 33(k), Bilski 71, Demianko 90

GKS: 1. Załęski – 21. Kowalski Ł, 22. Pawłowski (75, 8. Piechal), 33. Ufimtsev, 66. Osiński – 7. Kowalczyk, 11. Parshyn, 99. Oracz, 15. Maciak (82, 94. Kowalski K) – 5. Onuczyński (55, 10. Demianko), 6. Bilski (75, 17. Pokrzepa).