Pięciosetowy bój dla KS Raszyn

Volley SKK Belsk Duży doznał pierwszej porażki w sezonie. Przed własną publicznością siatkarze musieli uznać wyższość KS Raszyn.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście z Raszyna. Już po pierwszych piłkach było 5:0 dla przyjezdnych. Kolejne trzy oczka zdobyli jednak gracze Volley SKK, a asem przy stanie 3:5 popisał się Kamil Kurkowski. Niestety w dalszej części seta Raszynianie odskoczyli na sześć oczek (5:11). Po czasie wziętym przez trenera gospodarzy – Kamila Trzcińskiego gra nieco ruszyła do przodu (10:12). KS jednak odskoczył na sześć punktów (11:17). Pod koniec partii belszczanie znów ruszyli do odrabiania strat. Gdy już zbliżali się od rywala (20:22) ten potrafił skutecznie odpowiedzieć. Partia zakończyła się zwycięstwem KS-u Raszyn 25:21 po skutecznym bloku na Jakubie Sakowskim.

Początek drugiej partii miał już zgoła odmienny przebieg. Mimo, że w pierwszych jego fragmentach gra była wyrównana (4:4) to z czasem kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami przejęli gracze Volley SKK. Po skutecznym bloku belszczan było 8:4, a po dwóch asach Kamila Kurkowskiego zrobiło się już 13:6. Gospodarze do dobrej zagrywki dołożyli skuteczny atak, a po jednym z nich (Jakuba Sakowskiego) na tablicy wyników zrobiło się 22:9, a po błędzie przyjezdnych belski zespół zakończył seta okazałym zwycięstwem 25:10.

W trzecim secie Volley SKK kontynuował skuteczną grę. Po punktowym ataku było 5:2 dla gospodarzy. Chwilę później skutecznością w polu zagrywki popisał się Maksymilian Wójtowicz (10:5). W środku partii dobry fragment gry zanotował Bartosz Ślusarczyk. Środkowy najpierw popisał się skutecznym blokiem, zaś chwilę później dołożył punkt z zagrywki (18:9). Inny zawodnik z przeszłością w MKS MDK Warszawa zapunktował chwilę później. Wprowadzony z ławki, Jakub Woźniak skończył bowiem atak przy stanie 21:13. Trener Trzciński przy korzystnym wyniku zaczął rotować pierwszą “szóstką”. Goście z Raszyna poczuli w pewnym momencie wiatr w żaglach i zbliżyli się na niebezpieczną odległość (22:18, 23:20). Dwa ostatnie słowa należały jednak do teamu z Belska. Najpierw skutecznie zaatakował Sebastian Bitner, zaś chwilę później skutecznym blokiem popisał się Woźniak.

Wyrównany przebieg miała kolejna z odsłon niedzielnego spotkania. Volley SKK szybko wyszedł na prowadzenie po skutecznym bloku i aucie przeciwnika (3:1). Niestety chwilę później gospodarze stracili cztery punkty z rzędu. Gdy w połowie seta dwukrotnie skutecznością w bloku popisał się Maciej Pszczoła (14:11) wydawało się, że trzy punkty trafią na konto gospodarzy. KS Raszyn jednak po czasie wziętym na żądanie zaczął grać i wrócił do meczu. Najpierw doprowadzając do remisu (14:14), a chwilę później wychodząc na dwupunktowe prowadzenie (17:19). Końcówka seta należała już całkowicie do Raszynian, którzy wygrali 25:20.

Było wiadomo, że zespoły podzielą się punkami. W tie-breaku gra toczyła się o to, kto zgarnie do swojej puli kolejne oczko. Początek tej partii należał do KS-u (2:4). Dwa błędy w ataku Jakuba Sakowicza były na tyle bolesne, że pod koniec partii gospodarze tracili do gości już trzy oczka (7:10). Dobre ataki Antoniego Milczarskiego sprawiły, że podopieczni Kamila Trzcińskiego na chwilę wrócili do gry (10:11). Niestety powrót ten był tylko chwilowy. Błąd własny Volley SKK i skuteczny atak sprawił, że goście osiągnęli cztery punkty przewagi (10:14), a w końcówce zachowali koncentrację i “dowieźli” zwycięstwo do końca (12:15).

Tym samym siatkarze Volley SKK Belsk Duży doznali pierwszej porażki w sezonie. Oznacza to, że pierwsza trójka (Mszczonów, Szydłowiec i Jedlińsk) nieco odskoczą od 4. w tabeli ekipy z Belska Dużego. Kolejne ciekawe spotkanie już za tydzień. Na wyjeździe podopieczni Kamila Trzcińskiego zagrają z Promotorem Gózd.

Volley SKK Belsk Duży – KS Raszyn 2:3 (21:25, 25:10, 25:20, 20:25, 12:15)
Volley SKK Belsk Duży: 2. Antoni Milczarski, 3. Kamil Kurkowski, 4. Maciej Pszczoła, 8. Maksymilian Wójtowicz, 13. Piotr Bruszewski (libero), 16. Bartosz Ślusarczyk, 64. Jakub Sakowicz oraz 7. Sebastian Bitner, 9. Marek Trzaska (C), 17. Jakub Woźniak, 55. Mateusz Malinowski (libero).