Kościół

Pielgrzymi rowerowi ugoszczeni w Belsku

Grupa prawie trzystu kolarzy jadąca na Jasną Górę w środę, 10 sierpnia 2023 roku została ugoszczona w murach belskiej podstawówki. 

Podobnie jak w poprzednich latach szkoła z Belska Dużego gościła rowerowych pielgrzymów podążających na Jasną Górą. To właśnie w szkole oraz w sali gimnastycznej rowerzyści mogli spędzić noc. Udostępniono im również halę sportową GOSiR, w której wykąpali sie oraz odbyli wieczorną konferencję. Na belskiej ziemi rowerzystów powitała dyrektor placówki – Teresa Bogdańska oraz proboszcz Parafii pw. Świętej Trójcy – ks. Jarosław Siuchta.

W tym roku na wysokości zadania stanęło grono pedagogiczne oraz pracownicy PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym. Dla rowerowych pielgrzymów przygotowano ciepły posiłek – makaron z gulaszem i surówką oraz słodki poczęstunek w postaci własnoręcznie upieczonych ciast. Dużym powodzeniem cieszył się swojski smalec i ogórki. Dzięki uprzejmości Ferrero dla dzieci przygotowano słodycze. Były również lokalne owoce: jabłka i śliwki. Na pielgrzymów czekały także napoje, a także warnik z wodą na herbatę czy kawę. W przygotowanie śniadania dla roweroych pielgrzymów zaangażowało się także Koło Gospodyń Wiejskich w Belsku Dużym. Wielkim powodzeniem cieszyła się jajecznica usmażona z ponad 250 jajek!

O serwis rowerowy tego dnia zadbała firma ATOM (Błażej Jakóbowski, Tomasz Badowski). Pochodzący z tego terenu fani dwóch kółek założyli w kwietniu 2021 roku firmę w Warszawie, a podczas pielgrzymki pomagali rowerzystom bezpłatnie. 

Do Częstochowy rowerzyści ruszyli 10 sierpnia z Warszawy. Na Jasną Górę będą jechać pięć dni. Nocleg w Belsku Dużym był pierwszym w podróży. Przewodnikiem tegorocznej Warszawskiej Pielgrzymki Rowerowej jest ks. Bogumił Lempkowski.

Urząd Gminy w Belsku Dużym

jedna odpowiedź

  1. Szkoła w Belsku cudownie gościnna. Przyjmuje nasza pielgrzymkę rowerową od wielu kat. Wspaniały poczęstnunek, wygodny nocleg i ludzie o wielkich sercach. Szczęść Wam Boże Kochane Siostry i Bracia z Belska. Wdzięczna rowerzystka‍♀️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *