Edukacja Sport

Piłkarscy mistrzowie powiatu

W dniu 4 kwietnia 2019 roku na Boisku Gminnym w Belsku Dużym odbyły się Mistrzostwa Powiatu Grójeckiego w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych, w kategorii Igrzyska Dzieci (uczniowie klas 4-6). Chłopcy z PSP Belsk Duży okazali się najlepsi pozostawiając w przegranym polu uczniów z Konar i Mogielnicy.

Prawo gry w tych finałach po wygranych wcześniej eliminacjach gminnych i półfinałach powiatowych zapewniły sobie szkoły: PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym, PSP im. Zygmunta Nowickiego w Konarach oraz PSP nr 2 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Mogielnicy.

Rywalizacja o tytuł mistrzowski przebiegła na wysokim poziomie sportowym. Każda z drużyn zaprezentowała duży potencjał i szeroki wachlarz umiejętności piłkarskich. Ostatecznie mistrzostwa zakończyły się ogromnym sukcesem zawodników z belskiej podstawówki. Młodzi futboliści okazali się bezkonkurencyjni. Wygrywając wszystkie mecze zdobyli złote medale i tytuł Mistrza Powiatu Grójeckiego, a tym samym prawo gry w Eliminacjach Międzypowiatowych, które odbędą się w najbliższym czasie w  Radomiu.

Warto wspomnieć, że aby znaleźć się w ścisłym gronie finalistów, chłopcy z Belska Dużego musieli wcześniej przebrnąć przez szereg eliminacji, w których wygrali wszystkie rozegrane mecze, strzelili rekordowo 41 goli a stracili tylko 2.

Wyniki zespołu w poszczególnych etapach:
Mistrzostwa Gminy Belsk Duży: 22 marca 2019 roku
     PSP Belsk Duży – PSP Lewiczyn: 10:0
     PSP Belsk Duży – PSP Zaborów: 6:0

Półfinały powiatowe: 28 marca 2019 roku
     PSP Belsk Duży – PSP Kruszew 9:1
     PSP Belsk Duży – PSP Goszczyn 6:0
     PSP Belsk Duży – PSP Grójec nr 2  4:1

Mistrzostwa Powiatu Grójeckiego: 4 kwietnia 2019 roku
      PSP Belsk Duży – PSP Mogielnica  2:0
      PSP Belsk Duzy – PSP Konary  4:0

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw:
I miejsce – PSP Belsk Duży – 6 pkt, bramki 6:0
II miejsce – PSP Konary – 3 pkt, bramki 6:9
III miejsce – PSP Mogielnica – 0 pkt, bramki 5:8

Skład reprezentacji naszej szkoły:
Kaniewski Kamil, Maciejczyk Michał, Kowalczyk Filip, Jakubczyk Janek, Szcześniak Adam, Stańczyk Szymon, Grotowski Michał, Balcerowicz Mateusz, Kucman Alan, Kucman Mateusz, Kołacz Michał
Nauczyciel: p. Łukasz Wiśnik

Tekst: Łukasz Wiśnik / PSP Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *