Edukacja Sport

Piłkarskie zmagania szkół podstawowych

Piątkowe popołudnie,10 grudnia br. upłynęło pod znakiem Gminnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych. Organizatorem był Gminny Uczniowski Klub Sportowy oraz GKS Belsk Duży.

Zmagania odbyły się w hali sportowej belskiego GOSiR-u. Do rywalizacji przystąpiły szkoły z Belska Dużego, Lewiczyna, Łęczeszyc oraz Zaborowa. Zostały one podzielone na dwie kategorie wiekowe. W jednej rywalizowały dzieci z klas IV-VI, zaś z drugiej młodzież z VII i VIII klasy.

Uroczyste otwarcie odbyło się kilka chwil po godz. 14:00. W imieniu Wójta Gminy Belsk Duży młodych sportowców powitała Maria Walewska-Żółcik. Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych wyraziła zadowolenie z ciekawej inicjatywy, a także fakt, że poprzez rywalizację piłkarską gminne szkoły mogą się zintegrować. W imieniu GKS-u Belsk Duży piłkarzy oraz piłkarki powitał Sekretarz Zarządu – Krzysztof Kowalski.

Piłkarskie zmagania upłynęły w duchu fair-play. Szans swoim konkurentom w obu kategoriach wiekowych nie dali młodzi sportowcy z Belska Dużego. Wszystkie mecze były jednak bardzo ciekawe, a w pewnych momentach atmosfera na trybunach była porównywalna z meczami rozgrywanymi na wielkich stadionach.

Na zakończenie puchary dla najlepszych wręczył Wójt Gminy Belsk Duży – Władysław Piątkowski. Włodarz belskiej gminy nawiązał do najlepszego polskiego piłkarza – Roberta Lewandowskiego, który podobnie jak uczniowie szkół zaczynał na takich turniejach. Głos zabrał również Prezes GKS-u Belsk Duży – Kamil Bocheński oraz Przewodniczący GUKS – Tomasz Wesołowski.

Klasyfikacje końcowe:
Klasy IV-VI:

1. PSP Belsk Duży
2. PSP Zaborów
3. PSP Lewiczyn
4. PSP Łęczeszyce

Klasy VII-VIII:
1. PSP Belsk Duży
2. PSP Lewiczyn
3. PSP Łęczeszyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *