Edukacja Samorząd Sport Straż

Pobiegli “Dla Niepodległej”

Uczniowie gminnych szkół podstawowych pobiegli w biegu “Dla Niepodległej”. Imprezę zorganizowała PSP im. Romualda Traugutta w Łęczeszycach.

Równo o godz. 11:11 wszyscy zebrani przed szkołą w Łęczeszycach odśpiewali “Mazurka Dąbrowskiego”. Chwilę później odbył się krótki apel prowadzony przez Tomasza Fliszkiewicza przy dębie pamięci posadzonym w Łęczeszycach w 100. rocznicę odzyskania przez nasz kraj Niepodległości.

Następnie Dyrektor PSP im. Romualda Traugutta w Łęczeszycach – Jacek Witczak przywitał zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się: Dyrektor GZOPO – Maria Walewska-Żółcik, Kierownik GOSiR – Marek Szewczyk, Prezes Banku Spółdzielczego – Hubert Bator, Dyrektor PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym – Teresa Bogdańska, Dyrektor PSP im. UNICEF w Lewiczynie – Justyna Błońska, Dyrektor Gminnej Biblioteki – Izabela Majchrowska, Proboszcz łęczeszyckiej parafii – o. Jan Bednarz, a także zabezpieczenie medyczne w postaci Marioli Konarskiej z belskiego Ośrodka Zdrowia oraz Prezes Stowarzyszenia Kibicujemy z Klasą – Krzysztof Małachowski. Obecni byli również nauczyciele wychowania fizycznego: Łukasz Wiśnik i Bogusław Cieślak oraz Martyna Komisarczyk z PSP Lewiczyn.

Jeszcze przed startem sportowych zmagań, specjalne podziękowanie na drzewcu w imieniu Wójta Gminy Belsk Duży oraz swoim wręczył na ręce dyrektora PSP – Jacka Witczaka, Kierownik GOSiR – Marek Szewczyk.

Chwilę później po oficjalnych obchodach, plan środowych biegów przedstawił jeden z organizatorów – Daniel Wawryniuk, który zaprosił wszystkich zebranych przed dziedziniec szkoły.

Jako pierwsze do sportowej rywalizacji przystąpiły dzieci z oddziałów przedszkolnych. Krótką trasę pokonali wraz ze swymi rodzicami i nauczycielami, a na zakończenie odebrali pamiątkowe medale i gratulacje od Dyrektora Szkoły – Jacka Witczaka oraz Dyrektor GZOPO – Marii Walewskiej-Żółcik.

Główna część biegów odbyła się poza placówką. Uczniowie gminnych szkół podstawowych mieli do pokonania trzy dystanse, kolejno: 500, 1000 oraz 2000 metrów. Trasa nie należała do najłatwiejszych. Wyboisty teren oraz wzniesienie mogły nawiązać do trudnej walki naszego kraju o odzyskanie Niepodległości. Co ciekawe na starcie biegu można było zobaczyć nie tylko uczniów, ale także nauczycieli czy rodziców. Dwukilometrową trasę pokonał również Kierownik GOSiR – Marek Szewczyk.

Wszyscy uczestnicy ukończyli bieg z uśmiechem na ustach. Uhonorowani zostali także jak młodsze dzieci, pamiątkowymi medalami. Na zakończenie na wszystkich czekał słodki poczęstunek, a także herbata oraz kiełbaski, o które zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich “Kogel Mogel”. O bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas biegu zadbali za to policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu, a także druhowie z OSP Wola Łęczeszycka oraz OSP Wólka Łęczeszycka, którzy sami również przebiegli niewielki odcinek trasy, tym samym włączając się w sportowe obchody 103. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wielkie brawa za organizację środowego wydarzenia należą się wszystkim nauczycielom łęczeszyckiej placówki. Jak wspomniano podczas imprezy, miejmy nadzieję, że Bieg “Dla Niepodległej” na stałe wpisze się do historii obchodów gminy Belsk Duży upamiętniających odzyskanie przez Polskę Niepodległości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *