Edukacja Sport

Pobiegli po zdrowie

“Bieg po zdrowie” to sportowa tradycja, bez której trudno wyobrazić sobie rok szkolny. Dłuższa przerwa spowodowana pandemią została wreszcie szczęśliwie przerwana.

Choć powszechnie wiadomo, że biegać można w każdą pogodę w odpowiednim stroju, dziś aura była na tyle nieprzewidywalna, że tradycyjna trasa biegowa w Modrzewinie musiała zostać zastąpiona bliższą, bezpieczniejszą w razie burzy, ale również bardziej wymagającą trasą przy pobliskim boisku ligowym.

Przed południem grupa około 80 uczniów naszej szkoły oraz gościnnie reprezentantów PSP im. UNICEF w Lewiczynie wyruszyła na belską “ligówkę” pod opieką nauczycieli. Nad bezpieczeństwem czuwała policja – sierż. Ilona Zając i mł. asp. Piotr Tomczak oraz pani pielęgniarka Mariola Konarska.

Biegi odbyły się w czterech kategoriach na czterech dystansach.

Wśród uczennic klas 5 i 6 najlepsze okazały się:
1. Maja Kołacz kl. Va
2. Maria Nowak kl. VIa
3. Maja Kalbarczyk kl.VIa

Wśród chłopców z kl. 5 i 6
1. Janek Gałka kl. Va
2. Jakub Maciak kl. VI a
3. Maksim Samajlo

Wśród dziewcząt z kl 7 i 8
1. Gabriela Mantojfel kl. 8b
2. Paulina Kamińska kl. 8b
3. Alicja Błońska – kl.7 PSP Lewiczyn

Wśród chłopców kl. 7 i 8
1. Krzysztof Musiałowski kl. 7a
2. Julian Krzechowicz kl. 7b
3. Szymon Kot kl. 7c

Następnie zmęczeni, ale usatysfakcjonowani sportowcy udali się do szkoły, gdzie odbyło się podsumowanie międzyszkolnego projektu Mini Questing w Belsku Dużym. Uczestnicy biegu drużynowo rozwiązywali zagadki dotyczące Rezerwatu Modrzewina. Wręczono nagrody dla najszybszej drużyny oraz najbardziej spostrzegawczego uczestnika zabawy. Nad prawidłowym przebiegiem zmagań czuwała Pani Wicedyrektor – Monika Kapciak oraz Pani Dyrektor GZOPO Maria Walewska-Żółcik. Mamy nadzieję, że zachęciło to naszych uczniów do aktywnego zwiedzania okolicy.

Zwieńczeniem imprezy było wspólne ognisko. Na koniec rozdano pamiątkowe medale i piękne puchary ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Jesteśmy przekonani, że dzisiejszej spotkanie udowodniło, że biegać można nie tylko w każdą pogodę, ale praktycznie w każdym miejscu. Wystarczy odrobina dobrych chęci i dbałość o bezpieczeństwo, które dziś miało wartość nadrzędną.

Serdecznie dziękujemy reprezentacji PSP im. UNICEF w Lewiczynie z p. Angeliką Janus, za przybycie i udział w zabawie. Odpowiedzialni za organizację wydarzenia byli nauczyciele wychowania fizycznego – p. Edyta Kwiatkowska i p. Łukasz Wiśnik oraz p. Katarzyna Lipińska, p. Hanna Jasińska, p. Katarzyna Jasińska i p. Ilona Szymańska.

PSP Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *