Edukacja

Pocztówka z Albanii

Ambasador Albanii w Polsce – Mimoza Halimi wręczyła dyplomy oraz nagrody w konkursie: “Pocztówka z Albanii”.

Konkurs zorganizowany został przez PSP im. UNICEF w Lewiczynie. To właśnie w tej miejscowości, przy Sanktuarium Matki Bożej Lewiczyńskiej znajduje się pomnik wenecjanina z Albanii – Łukasza Antoniego Crutty, które pamięć czczą Polacy i Albańczycy od ubiegłego roku. W organizację konkursu zaangażowane były także: Gmina Belsk Duży, Gminny Zespół Obsługi Placówek Oświatowych na czele z Dyrektor – Marią Walewską-Żółcik, Stowarzyszenie Polsko-Albańskie, a także Ambasada Albanii w Polsce. Udział w nim wzięli natomiast uczniowie podstawówek z Belska Dużego, Lewiczyna, Łęczeszyc oraz Zaborowa. Składał się

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w poniedziałek, 10 czerwca 2024 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy. Dzieciom i młodzieży z gminnych szkół podstawowych gratulowała obecna tego dnia Ambasador Albanii w Polsce – Mimoza Halimi. Była pod wrażeniem przepięknych prac plastycznych oraz prezentacji o jej kraju. Na zakończenie zaprosiła do siedziby Ambasady. Nagrody wręczali także: Sekretarz i Konsul Ambasady Albanii – Shkelzen Macukulli, Przewodniczący Rady Gminy – Zbigniew Byrski, Sekretarz Gminy – Renata Ostatek, Dyrektor GZOPO – Maria Walewska-Żółcik, Dyrektor PSP im. UNICEF w Lewiczynie – Justyna Błońska oraz Prezes Stowarzyszenia Polsko-Albańskiego – Dorota Horodyska.

Na zakończenie wszyscy razem zasiedli do słodkiego poczęstunku. Była również możliwość spróbowania albańskiego ciasta – baklawy.

Prace plastyczne (klasy IV-V):
1. Zofia Kołacz
1. Alicja Walczak
2. Kornel Mokosa
2. Aleksander Kot
3. Izabela Kruszewska
3. Grzegorz Jakubczak

Prezentacja multimedialna (klasy VI-VIII):
1. Oliwia Skwirowska
2. Nikola Skwarek
3. Weronika Raczyńska
3. Klaudia Szewczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *