Podział punktów w derbach powiatu

Podzieliły się punktami ekipy z Głuchowa i Belska Dużego w derbach powiatu grójeckiego. Podopieczni Stanisława Bilskiego z GKS-u Belsk Duży zremisowali 1:1 z miejscowym GPSZ. Bramkę na wagę punktu strzelił dwie minuty po rozpoczęciu drugiej części gry Patryk Rybiński.

W pierwszej połowie więcej z gry mieli gospodarze. Co i rusz próbowali zagrozić bramce strzeżonej przez Przemka Załęskiego. Wiele ich prób lądowało jednak na siatce za bramką.

W 14. minucie GPSZ jednak dopiął swego, a piłkę do pustej bramki skierował Mariusz Kotański. GKS próbował odpowiedzieć. W 20. minucie powinno być 1:1. Sam na sam z Igorem Strzygą wyszedł Tomasz Prokopczyk. Skrzydłowy belskiego klubu spróbował przelobować golkipera Głuchowa lecz piłka zatrzymała się na poprzeczce. Bramkę obił również Jakub Wójcik. Środkowy obrońca wyskoczył najwyżej w polu karnym, lecz futbolówka jak zaczarowana nie chciała wpaść do siatki.

W końcu bramkę odczarował Patryk Rybiński. Pomocnik GKS-u przymierzył z około 25. metrów i pokonał zaskoczonego Strzygę. GPSZ próbował strzelił zwycięskiego gola, lecz na posterunku znajdował się Przemysław Załęski. Team z Belska Dużego również miał swoją okazję do wyprowadzenia ciosu na 2:1. Ze skrzydła zacentrował Tomasz Prokopczyk. W polu karnym niekryty znajdował się Patryk Bilski, lecz pomocnik skierował piłkę obok bramki.

GKS Belsk Duży po tym spotkaniu utrzymał czwartą pozycję w tabeli. Do teamu zbliżył się jednak GKS Chynów, który pokonał na własnym boisku 1:0 Tęczę Augustów.

Za tydzień GKS zagra kolejne spotkanie u siebie. Tym razem przeciwnikiem będzie Iskra Zbrosza Duża. Początek meczu w sobotę (6 kwietnia) o godz. 17:00

GPSZ Głuchów – GKS Belsk Duży 1:1 (1:0)
Kotański 14 – Rybiński 47

GPSZ: 1. Igor Strzyga – 2. Tomasz Magierowski, 18. Marek Prokopczyk, 4. Mirosław Maciak (C), 16. Mateusz Zagrodnik – 14. Sebastian Wlazło (46, 69. Adam Bobrowski), 20. Andrzej Świąderski, 36. Marek Fąfara, 11. Jakub Paszkiewicz (88, 12. Adam Długowski; 90, 99. Paweł Bobrowski) – 19. Dawid Balcer, 6. Mariusz Kotański (77, 9. Lewandowski Adam).

GKS: 1. Przemysław Załęski – 2. Damian Wysocki (C), 4. Rafał Kolasa, 10. Jakub Wójcik, 9. Łukasz Kołosowski – 22. Tomasz Prokopczyk, 7. Łukasz Cieślak, 18. Patryk Bilski, 20. Kamil Walkiewicz (46, 24. Piotr Franczak) – 14. Patryk Rybiński (81, 19. Daniel Górzyński), 17. Mateusz Noga.

Sędziowali: Filip Pawłowicz oraz Gałecki, Rębiś.
Żółte kartki: Kotański, Bobrowski A. – Cieślak, Noga.
Widzów: ok. 100

Tabela: Nice-Sport 2 Klasa B, gr. Radom II