Kościół Straż

Poświęcili nowy wóz

W niedzielę, 26 września 2021 roku druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wólce Łęczeszyckiej zaprosili na uroczystość poświęcenia samochodu pożarniczego. Święcenia dokonał ks. Bp Tadeusz Pikus wspólnie z proboszczem parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Łęczeszycach ojcem Janem Bendnarzem.

W ceremonii wzięli udział radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak, wójt Władysław Piątkowski, sekretarz gminy Renata Ostatek, kierownik ds. rozwoju Arkadiusz Sołtysiak i st. kpt. Marcin Błoński pełniący obowiązki komendanta powiatowego PSP w Grójcu oraz przedstawiciele jednostek ochotniczych straży pożarnych z Gminy Belsk Duży. Rodzicami chrzestnymi samochodu zostali sołtys Wólki Łęczeszyckiej Ewa Wiśniakowska oraz prezes Fundacji Rajpol Ryszard Woźniak.
Po uroczystości przed łęczeszyckim kościołem Prezes Zarządu OSP w Wólce Łęczeszyckiej dh Roman Woźniak i Naczelnik Mirosław Łubiński zaprosili na wspólne spotkanie do strażnicy OSP.

Wóz ratowniczo – gaśniczy marki Man, stanowił od 2007 roku wyposażenie OSP Belsk Duży i został przekazany przez Wójta Władysława Piątkowskiego druhom z OSP Wólka Łęczeszycka w 2020 roku. Druhowie z terenu Gminy Belsk Duży od lat otrzymują wsparcie finansowe i rzeczowe z Samorządu Województwa Mazowieckiego w zakresie wyposażenia i sprzętu ratowniczo – gaśniczego.

Radny Leszek Przybytniak podkreślił jak ważne jest zwiększenie gotowości bojowej jednostek OSP, a tym samym podniesienie poziomu bezpieczeństwa publicznego na terenie województwa mazowieckiego, w tym terenu Gminy Belsk Duży.

Urząd Gminy Belsk Duży
E. Tomasiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *