Edukacja Straż

Powiatowe zmagania w Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W środę, 14 marca br. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W zmaganiach wzięło udział 38. uczestników z 8. gmin powiatu grójeckiego.

Turniej został podzielony na dwa etapy. Pierwszy polegał na pisemnym rozwiązaniu testu składającego się z 30. pytań. Drugim były eliminacje ustne, do których przeszli najlepsi z pierwszego etapu.

Zmagania oceniała komisja w składzie: przewodniczący – kpt Michał Kołacz, sekretarz – Michał Maroszek oraz członek komisji – kpt. Daniel Wójtowicz.

Reprezentanci gminy Belsk Duży spisali się w turnieju całkiem dobrze. Drugie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajął Grzegorz Żółcik. W tej samej kategorii najlepszy okazał się uczeń CKZiU w Nowej Wsi, zarazem członek OSP Lewiczyn – Wojciech Dominiak.

W kategorii gimnazjum i 7. klasy szkoły podstawowej drugie miejsce zajęła Klaudia Sobczak (Gimnazjum Belsk Duży), zaś trzecie Jeremi Jendrzejczak (PSP Belsk Duży). W kategorii szkół podstawowych blisko zakwalifikowania się do następnego etapu był Paweł Żółcik. Uczeń PSP Belsk Duży zajął 4. miejsce.

KOŃCOWE WYNIKI
Kategoria I (szkoły podstawowe):
1. Bartosz Chrzan (gmina Nowe Miasto nad Pilicą)
2. Aleksandra Michalak (gmina Pniewy)
3. Radosław Majewski (gmina Grójec)

Kategoria II (klasy 7 i gimnazjum):
1. Sebastian Karpiński (gmina Grójec)
2. Klaudia Sobczak (gmina Belsk Duży)
3. Jeremi Jendrzejczak (gmina Belsk Duży)

Kategoria III (szkoły ponadgimnazjalne):
1. Wojciech Dominiak (gmina Warka / OSP Lewiczyn)
2. Grzegorz Żółcik (gmina Belsk Duży)
3. Dominika Andryka (gmina Mogielnica)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *