Organizacje pozarządowe Zdrowie

Pożegnali lato w Łęczeszycach

Koło Gospodyń Wiejskich “Łęczeszycki Kogel Mogel” zaprosiło swoich sąsiadów bliskich i dalszych na pożegnanie lata połączone z akcją szczepień przeciw COVID-19.

SP ZOZ “Belmed” szczepił wszystkich chętnych, których mimo chłodnej aury nie brakowało. Na wszystkich szczepiących się czekały słodkie nagrody, a było ich tego dnia ponad 100 osób.

W niedzielne popołudnie było pełne smacznych niespodzianek dla najmłodszych i tych starszych. W strefie gastronomicznej w centrum wsi maluchy zajadały się bezpłatnymi smakołykami: watą cukrową, popcornem, frytkami i goframi z bitą śmietaną z owocami. W sali Publicznej Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta czekały na nich animatorki ze strefą zabaw dla najmłodszych. Tu nie zabrakło popularnych dmuchańców, kolorowych tatuaży, eksperymentów i gier ruchowych.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Łęczeszyckiej zapraszali także do oglądania wnętrza wozu strażackiego.

Starsi brali udział w zabawnych konkursach, prowadzonych przez sołtysa Roberta Szczepaniaka w których można było wygrać koguta czy skrzynkę piwa. Zajadano się grochówką, zupą krem z dyni, pieczonymi kurczakami, sushi, słodkimi tradycyjnymi wypiekami. O oprawę muzyczną zadbali panowie z koła.

Myśliwi z Koła Łowieckiego “Jenot” przyjechało z pieczonym dzikiem z kaszą i ogórkami kiszonymi. Zachwycił smakiem i sposobem podania.

Na wspólnym spotkaniu obecni byli także belscy samorządowcy Wójt Władysław Piątkowski, radny powiatowy Adam Balcerowicz, radny gminny Marek Dąbrowski i sekretarz Renata Ostatek oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji odpowiedzialni za bezpieczeństwo.

Autor: E. Tomasiak/ Urząd Gminy Belsk Duży
Fot. J. Zuzga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *