Edukacja

Pożegnalny bal

Tradycyjne w ostatnim tygodniu przed feriami odbył się pożegnalny bal trzecich klas Publicznego Gimnazjum im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Belsku Dużym.

To był przedostatni bal belskich gimnazjalistów w historii istnienia placówki… Gimnazjaliści rozpoczęli od tradycyjnego poloneza. Wstęp do niego przeczytali: Mateusz Woźniak, Natalia Kaleta, Kacper Legucki oraz Paulina Szewczyk. Przepiękny układ choreograficzny przygotowała p. Edyta Sańpruch.

Chwilę później kończący szkołę przedstawili niezwykły program artystyczny. W tym dniu rolę konferansjerów wcieli się Paulina Szewczyk, Rafał Małachowski oraz Łukasz Wojdalski.

Gimnazjaliści zachwycali zebranych pięknym śpiewem oraz grą na pianinie. Na początku Ola Ostrowska, przy akompaniamencie Mateusza Woźniaka wykonała utwór Eda Sheraana – Perfect. Śpiewały również: Patrycja Piekarek (Camila Cabello – Havana), Amelia Klimek, Justyna Jakubczak (Monika Lewczuk – Ty i Ja),  Małgorzata Bożyk (Ania Wyszkoni – Prywatna Madonna), Weronika Staszewska (Urszula Sipińska – Cudownych rodziców mam; Natasza Zylska – Kasztany). Piękną grą na pianinie, w duecie popisali się również Mateusz Woźniak i Marta Skarzyńska, którzy wykonali utwór Leonarda Cohena, Hallelujah.

Tego dnia na chwilę przenieśliśmy się poza mury belskiej szkoły. Bartosz Wlaźnik z IIIa (taniec) oraz Oliwier Luks z IIIc (akordeon) zaprezentowali utwór Kalinka. Klasy IIId i IIIc zatańczyły współczesne układy taneczne, chłopcy z klasy IIIc tańczyli do utworu Titanic, w którym w rolę kobiety wcielił się jeden z uczniów. Był również walc, a także tango, które tańczyli Patrycja Górzyńska, Marta Skarzyńska, Kacper Skowroński. Uczniowie zaprezentowali także scenkę z życia szkoły, oraz skecz, który zachwycił zebranych i rozbawił ich do łez!

Na zakończenie w imieniu rodziców uczniów klas trzecich pani dyrektor Janinie Pawełek podziękowali Magdalena Woźniak oraz Adam Słowiński. Chwilę później uczniowie, jak przystało na bal, mogli porwać się w wir tanecznego szaleństwa.

GALERIA FOTO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *