Jakkolwiek błahy i powszechnie znany wydawać się może problem nadmiernej obecności elektronicznych gadżetów w życiu naszych dzieci, nie ulega wątpliwości, że temat ten jest bardzo poważny i wymaga należytej uwagi.
Obserwując dzieci podczas zajęć i przerw, skrupulatnie analizując specjalnie opracowane ankiety skierowane do uczniów i wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, pani Karina Kołdra, psycholog w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Belsku Dużym, przygotowała serię prelekcji traktujących o zagrożeniach płynących ze zbyt wczesnego wprowadzania dzieci w świat wirtualny, niedopasowania oglądanych przez nie programów i gier do wieku, oraz braku kontroli rodzicielskiej lub cichemu przyzwoleniu na nieodpowiednie korzystanie z dostępnych w sieci treści.
Przedstawiono konkretne wiarygodne dane, zalecenia oraz życiowe przykłady, aby odświeżyć rodzicom wiedzę na temat tych pozornie niegroźnych przyzwyczajeń, jak np. zasypianie z telefonem w ręku czy gry pełne przemocy dla dzieci, zdecydowanie nieprzeznaczone dla osób poniżej 18 roku życia. Barwna prezentacja multimedialna pomogła przekazać te ważne informacje w przystępny sposób, zaś zaprezentowany na końcu film (dostępny na stronie http://mamatatatablet.pl/) był zwieńczeniem prelekcji.
Najlepszym dowodem na to, że tego typu spotkania, mimo natłoku obowiązków i chronicznym braku czasu, są potrzebne i pozytywnie wpływają na rodziców naszych uczniów niech będzie fakt, że co najmniej kilku obecnych na sali dorosłych zdecydowało się przełożyć zakup tableta dla swojej pociechy na bardziej odległy termin.