Edukacja

Prelekcje pani Kariny Kołdry

Jakkolwiek błahy i powszechnie znany wydawać się może problem nadmiernej obecności elektronicznych gadżetów w życiu naszych dzieci, nie ulega wątpliwości, że temat ten jest bardzo poważny i wymaga należytej uwagi.

Obserwując dzieci podczas zajęć i przerw, skrupulatnie analizując specjalnie opracowane ankiety skierowane do uczniów i wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, pani Karina Kołdra, psycholog w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Belsku Dużym, przygotowała serię prelekcji traktujących o zagrożeniach płynących ze zbyt wczesnego wprowadzania dzieci w świat wirtualny, niedopasowania oglądanych przez nie programów i gier do wieku, oraz braku kontroli rodzicielskiej lub cichemu przyzwoleniu na nieodpowiednie korzystanie z dostępnych w sieci treści.

Przedstawiono konkretne wiarygodne dane, zalecenia oraz życiowe przykłady, aby odświeżyć rodzicom wiedzę na temat tych pozornie niegroźnych przyzwyczajeń, jak np. zasypianie z telefonem w ręku czy gry pełne przemocy dla dzieci, zdecydowanie nieprzeznaczone dla osób poniżej 18 roku życia. Barwna prezentacja multimedialna pomogła przekazać te ważne informacje w przystępny sposób, zaś zaprezentowany na końcu film (dostępny na stronie http://mamatatatablet.pl/) był zwieńczeniem prelekcji.

Najlepszym dowodem na to, że tego typu spotkania, mimo natłoku obowiązków i chronicznym braku czasu, są potrzebne i pozytywnie wpływają na rodziców naszych uczniów niech będzie fakt, że co najmniej kilku obecnych na sali dorosłych zdecydowało się przełożyć zakup tableta dla swojej pociechy na bardziej odległy termin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *