Kultura

Premiera biografii o Zdzisławie Lubomirskim

W dniu 10 listopada miała miejsce premiera pierwszej biografii o księciu Zdzisławie Lubomirskim autorstwa Magdaleny Jastrzębskiej.

Na spotkaniu byli obecni wydawca oraz redaktor książki, miłośnicy literatury i historii, właściciele Pałacu Mała Wieś oraz goście honorowi potomkowie księcia Elżbieta Reiff z domu Morawska z mężem oraz Jan Konczewski.

Autorka w swojej książce “Książę Regent” przybliża postać księcia Lubomirskiego, ukochanego prezydenta Warszawy, niezwykłego patrioty, organizatora polskiej administracji, armii, autora wielu aktów prawnych, który potrafił usunąć się w cień po przekazaniu władzy w listopadzie 1918 roku Józefowi Piłsudskiemu.

W książce znajdziemy wiele pamiątek z życia prywatnego i rodzinnego np. przesłana do Małej Wsi pocztówka do matki ze zwiedzania nowo powstałej w Paryżu Wieży Eiffla.

Zapraszamy do zwiedzania Belska ścieżkami Zdzisława Lubomirskiego oraz wystawy plenerowej w parku Pałacu Mała Wieś, powstałej we współpracy z Urzędem Gminy Belsk Duży, Fundacją Książąt Lubomirskich i Pałacu Mała Wieś “Książę Zdzisław Lubomirski zapomniany współtwórca niepodległości” autorstwa dr Remigiusza Matyjasa.

Autor: Emilia Tomasiak
Urząd Gminy Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *