Policja Sport Straż

Profilaktycznie w Starej Wsi. Były straż i policja

Za nami kolejne zajęcia profilaktyczne zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Belsku Dużym. Odbyły się one w środę, 18 sierpnia br. w Świetlicy Wiejskiej w Starej Wsi.

Pierwszym punktem środowego spotkania były zajęcia plastyczne. Dzieci pod czujnym okiem Łukasza Gawlika (pochodzącego z Lewiczyna) wykonały według schematów swoje koszulki. Najpierw było odmalowywanie od specjalnych wzorów, a chwilę później odbyło się ich malowanie. Wszystkie t-shirty prezentowały się świetnie!

Chwilę później na dzieci czekała kolejna ciekawa atrakcja. Miały one okazję dowiedzieć się trochę o tajnikach bycia strażakiem ochotnikiem. Do Starej Wsi zawitała bowiem jednostka OSP Belsk Duży. Druhowie opowiadali o swojej pracy, a także pokazali jaki sprzęt używają przy działaniach. Największym powodzeniem cieszyło się jednak lanie wody oraz piana, która w części pokryła pobliskie boisko.

Tego dnia dzieciaki spotkały się również z policjantami z Komendy Powiatowej w Grójcu. O swojej pracy opowiadali sierż. Ilona Zając (dzielnicowa gminy Belsk Duży) oraz st. sierż. Michał Kobza (dzielnicowy gminy Goszczyn).

Na zakończenie odbyły się zajęcia sportowe. Starsze dzieci rywalizowały pod okiem Igi Czernickiej z belskiego GOSiR-u, zaś młodsze bawiły się z Moniką Chydzińską z GOPS-u.

Zajęcia odbyły się w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkotykowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *