Kultura Policja Samorząd Sport

Profilaktycznie w Starej Wsi

Za nami pierwsze Letnie Zajęcia Profilaktyczne dla dzieci i młodzieży, które dzięki akceptacji Wójta Gminy Belsk Duży Pana Władysława Piątkowskiego i uprzejmości Kierownika Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Pana Marka Szewczyka odbyły się w Świetlicy w Starej Wsi.  Zajęcia przeprowadzone zostały w piątek 23 lipca 2021 roku i były całkowicie bezpłatne.

W warsztatach plastycznych, które poprowadziła Pani Jolanta Czuksanow wzięło udział dwadzieścioro dzieci podczas których prowadząca stworzyła wraz z dziećmi klimat meksykańskiego lata, zapoznając ich z bogatą kulturą ludową Meksyku. Malując kamienie i ozdabiając doniczki wzorami stworzyły swoje własne kaktusowe kompozycje. Do pracy wykorzystane zostały kamienie, farby, pojemniki ceramiczne, żwirek czy bibuła. Każdy z młodych artystów włożył maksimum zaangażowania i talentu czego efektem były przepiękne, wielobarwne prace.

W drugiej części spotkania odwiedziła nas policjantka pełniąca służbę w Zespole Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Grójcu asp.szt. Ewelina Kozdruj. Rozmawiała ona z dziećmi na temat zasad bezpieczeństwa jakie powinny zachować w czasie wakacji.  Wielką atrakcją okazała się możliwość obejrzenia z bliska narzędzi pomagających policjantom w sytuacjach kiedy konieczne jest zastosowanie środka przymusu bezpośredniego (kajdanki, pałka służbowa) jak również wejście do radiowozu. Na koniec spotkania dzieci otrzymały breloczki i opaski odblaskowe zafundowane przez GKRPA w Belsku Dużym.

Ostatnim i najbardziej emocjonującym punktem dnia były zajęcia sportowe poprowadzone przez Panią Igę Czernicką z Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, która przez cały czas trwania zajęć w świetlicy była z nami. Pani Iga zaproponowała dzieciom wiele ciekawych konkurencji na świeżym powietrzu. Najwięcej frajdy sprawiły wszystkim konkurencje z użyciem balonów i wody.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Belsku Dużym dziękuje wszystkim uczestnikom zajęć za przybycie i wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że takie spotkania pomogą zacieśnić więzi społeczne najmłodszych mieszkańców naszej Gminy, zachęcą do aktywnego spędzania czasu, a co za tym idzie uchronią ich od zagrożeń współczesnego świata (uzależnienia od telefonów, gier, przemocy, używek). Wszystkich zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi przez GOPS w Belsku Dużym zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku, strony internetowej www.belskduzy.pl oraz portalu informacyjnego www.belskduzy24.pl.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Belsku Dużym zorganizował zajęcia w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkotykowych.

Autor: GOPS Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *