ProNutiva SKK na podium!

Siatkarze z Belska Dużego po zwycięstwie nad drugim zespołem PSG KPS Siedlce wskoczyli na podium rozgrywek I Ligi Mazowieckiej Seniorów.

Pierwsza odsłona pojedynku na szczycie rozpoczęła się wyrównanie. W pierwszych etapach seta żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali na swoją korzyść (4:4, 7:7). Ekipa z Siedlec w pewnym momencie wyszła na dwupunktowe prowadzenie (16:18), lecz chwilę później po skutecznym bloku ProNutiva SKK doprowadziła do wyrównania (18:18). Końcówka należała do podopiecznych Kamila Majewskiego. Dwa autowe ataki Siedlczan oraz punktowy atak Pawła Sęka sprawił, że belski team miał piłki setowe (24:21). Goście jednak wzięli się za odrabianie strat i dogonili gospodarzy. W końcu po skutecznym bloku ProNutiva SKK wygrała 29:27.

Kolejna partia miała już zgoła odmienny przebieg. Zespół z Belska Dużego już w pierwszych fragmentach osiągnął znaczącą przewagę. Po dwóch asach serwisowych Łukasza Zugaja na tablicy wyników było 8:5, a po skutecznym ataku tego zawodnika 11:7. ProNutiva SKK złapała swój rytm i osiągała coraz to większą przewagą. Po kiwce rozgrywającego Jana Sosnowskiego zrobiło się 17:10. W końcówce skuteczni byli Rafał Pałuba i Jakub Nieora, a set zakończył się po nieskutecznej zagrywce PSG KPS Siedlce II (25:16).

Z dobrą skutecznością podopieczni Kamila Majewskiego rozpoczęli również trzecią odsłonę pojedynku. Po skutecznej zagrywce Jakuba Nieory zrobiło się 5:3 dla gospodarzy. Kolejne punkty z zagrywki, a także z ataku dokładali również Dominik Kowalczyk, Łukasz Zugaj. Dobrze funkcjonował również belski blok. Po jednym z nich ProNutiva SKK wyszła na prowadzenie 13:8. Końcówka seta znów należała do gospodarzy, którzy wygrali tę partię pewnie 25:18.

ProNutiva SKK Belsk Duży – PSG KPS Siedlce II 3:0 (29:27, 25:16, 25:18)
ProNutiva SKK Belsk Duży: 1. Rafał Pałuba, 11. Jan Sosnowski, 12. Dominik Kowalczyk, 14. Paweł Sęk, 15. Jakub Nieora, 27. Łukasz Zugaj, 33. Antoni Milczarski (libero) oraz 3. Kamil Kurkowski, 4. Paweł Rutecki, 34. Robert Marcinkiewicz, 94. Piotr Bruszewski.
Trener: Kamil Majewski.
PSG KPS Siedlce II: 2. Piotr Ornoch, 4. Kamil Kryszczuk, 9. Piotr Truszkowski, 16. Adrian Gąsior, 18. Michał Zbucki (libero), 17. Michał Nasiłowski, 77. Łukasz Jastrzębski oraz 5. Lech Bieliński, 14. Mateusz Ogrodniczuk, 21. Michał Rytel.
Trener: Paweł Bieliński

MVP: Łukasz Zugaj (ProNutiva SKK Belsk Duży)