Edukacja

Przejęli władzę w szkole

22 marca w PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym uczniowie witali ukrywającą się jeszcze w cienkich pokrywach topniejącego śniegu Wiosnę. Samorząd Uczniowski zaprosił dzieci i młodzież do konkursu na najpiękniejszy wianek wiosenny. Wielu uczniów przyozdobiło głowy barwnymi pachnącymi plecionkami.

Siostry Natalia i Ola Mulak (kl.VIIb i IIa) zachwyciły okazałymi wiankami z żywych kwiatów. Wianek Karoliny Kocewiak z kl.VIIa imponował prawdziwą ferią intensywnych wiosennych barw, zaś Karolina Smyl z kl.VIb przykuwała wzrok romantycznym wianuszkiem z polnego kwiecia. Kreatywność i talenty artystyczne naszych uczniów po raz kolejny mile nas zaskoczyły. Pojawiła się nawet czapeczka, cała utkana z kwiatów (Eliza Olszewska kl.VIIa). Nie zabrakło nawet akcentu patriotycznego, odpowiedniego w roku stulecia odzyskania niepodległości. Gabrysia Binkiewicz (kl. VIIb) postawiła na prosty, a jakże efektowny wianek w biało czerwonych barwach. Młodzi floryści zostali nagrodzeni słodkimi kwiatami w postaci lizaków. Wyjątkowo ukwiecona była klasa VIIb, gdzie również panowie dali się wciągnąć do zabawy i przyozdobili głowy i koszule kwiatami.

Jako że wiosna to budząca się do życia przyroda i śpiew ptaków, nie zabrakło też akcentu muzycznego. Na szkolnej świetlicy można było posłuchać dźwięków przyrody oraz oddać się radosnym pląsom przy utworze „Wiosna” Antonio Vivaldiego.

A co do przejęcia władzy w szkole… Cóż…. Na szczęście miała charakter pokojowy. Chętni uczniowie klas IV-VII mogli tego dnia przeprowadzić lekcję z wybranego przedmiotu. Młodzi profesorowie podeszli do tego zadania rzetelnie, z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Nie straszny im był język polski, język angielski, język rosyjski, matematyka, geografia, religia, wychowanie fizyczne czy muzyka. Były konkursy, dyplomy, karty pracy, korzystanie z multimediów, a także dużo śmiechu i dobrej zabawy. Jednak poza aspektem rozrywkowym, akcja ta miała także charakter edukacyjny. Nie od dziś wiadomo przecież, że jeżeli potrafimy nauczyć kogoś, to sami jesteśmy ekspertami w danej dziedzinie.

Opiekunowie SU
Ilona Szymańska, Łukasz Wiśnik, Dominika Dudek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *