Samorząd

Radni żegnają śp. Pawła Augusiewicza

W czwartek, 22 grudnia 2022 roku na cmentarzu parafialnym w Łęczeszycach po Mszy Św. Pogrzebowej pożegnaliśmy wieloletniego Radnego Gminy Belsk Duży – Pawła Augusiewicza. 

Nasze drogi splatały się przez 12 lat wspólnej, samorządowej działalności. W ostatniej kadencji Ś.P. Paweł Augusiewicz Przewodniczył Komisji Rewizyjnej oraz działał w Komisji Rolnictwa i Komisji Oświaty. 

Przez wszystkie te lata dał się poznać jako człowiek wielkiego serca i wrażliwości, bardzo zaangażowany w sprawy swojej rodzinnej miejscowości oraz gminy. 

Jego wiedza, doświadczenie i realistyczne spojrzenie na rzeczywistość doskonale sprawdzały się w społecznej działalności na rzecz mieszkańców. 

Podczas dyskusji przed podejmowaniem ważnych decyzji wielokrotnie potrafił przedstawiać merytoryczne argumenty, które skłaniały pozostałych do przyjęcia jego stanowiska w danej sprawie. 

Bezinteresowność i skromność Ś.P. Pawła ujmowały za serce, a dla wielu z nas był przede wszystkim kolegą i przyjacielem, zawsze gotowym do pomocy, której nie odmawiał nikomu. 

Swoim pozytywnym nastawieniem do życia i poczuciem humoru sprawiał, że problemy stawały się łatwiejsze do rozwiązania. 

Niestety to już przeszłość. 

W ostatniej drodze Ś. P. Pawła Augusiewicza uczestniczyła rodzina, koledzy z pracy oraz szkoły, samorządowcy, a także bardzo wielu mieszkańców gminy Belsk Duży.  

Spoczywaj w Pokoju.

Rada Gminy Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *