Sport

Rajpol z pucharem!

Ekipa Rajpolu okazała się najlepsza w I Gminnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej pod patronatem honorowym Wójta Gminy Belsk Duży. Organizatorem był GKS Belsk Duży we współpracy z GOSiR-em.

Hala Sportowa GOSiR w Belsku Dużym zgromadziła w sobotnie popołudnie, 14 grudnia br. wielu fanów piłki nożnej. Na I Gminnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej pojawiło się bowiem osiem drużyn. Każda z nich miała chrapkę na końcowy triumf, ale tylko jedna uniosła w górę okazały puchar za pierwsze miejsce.

Zmagania otworzył Kierownik GOSiR – Marek Szewczyk, który powitał zgromadzone ekipy. Na otwarciu Turnieju był również Przewodniczący Rady Gminy Belsk Duży – Bogusław Sikorski. Cieszył się on, że tak dużo drużyn odpowiedziało na zaproszenie organizatora.

Chwilę po godz. 14:00 ruszyły zmagania grupowe. Grano w dwóch grupach. W pierwszej z nich, zwanej grupą “śmierci” znaleźli się: Seniorzy GKS-u, Juniorzy GKS-u, Fire Team (Strażacy) oraz Rajpol. W drugiej: FC Kasztany, Leszcze, Winerzy i ŁKT. Po zaciętych spotkaniach, trwających 12 minut, wyłoniono najlepszych.

Swoje grupy w cuglach wygrały Rajpol i ekipa Leszczy. Obie ekipy zgromadziły komplet punktów strzelając rywalom kolejno: 13 i 8 bramek.

W pierwszym półfinale Rajpol nie dał szans ekipie Winerów, pokonując ich wysoko 6:0. Dużo więcej emocji było w drugim spotkaniu. Ekipa Seniorów GKS-u spotkała się z drużyną Leszczy, w której występowało czterech piłkarzy na co dzień grających w GKS-ie. Po zaciętym boju w regulaminowym czasie był remis 0:0. W serii rzutów karnych nieznacznie lepsi okazali się Leszcze, którzy wygrywając 3:2 zameldowali się w finale.

W meczu o trzecie miejsce GKS pokonał Winerów 1:0. W wielkim finale po dobrym dla oka spotkaniu nieznacznie lepsza okazała się ekipa Rajpolu. Wygrana 3:0 zapewniła im zwycięstwo w całym Turnieju!

Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczanie nagród. Puchary i dyplomy wręczał zawodnikom Wójt Gminy Belsk Duży – Władysław Piątkowski. Piłkarzom i piłkarkom gratulował również Prezes GKS Belsk Duży – Kamil Bocheński. Uhonorowano również Najlepszego Strzelca Turnieju – Karola Praska (9 bramek) oraz Bramkarza – Przemysława Załęskiego.

Zorganizowany turniej był piękną promocją piłki nożnej. Jak widać na terenie gminy Belsk Duży mieszka wielu fanów futbolu, którzy zdecydowali się skusić sportową rywalizacją. Na wysokości zadania stanął również GKS Belsk Duży. W każdej z turniejowych ekip grali bowiem piłkarze na co dzień występujący w belskim zespole.

Miejmy nadzieję, że za rok spotkamy się w podobnym gronie na II Gminnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej!

PONIŻEJ WYNIKI, TABELE oraz KOŃCOWE ROZSTRZYGNIĘCIA!

Grupa A:
GKS Seniorzy – Rajpol 1:2
Fire Team – GKS Juniorzy 0:2
Rajpol – GKS Juniorzy 5:0
GKS Seniorzy – Fire Team 2:0
Fire Team – Rajpol 2:6
GKS Juniorzy – GKS Seniorzy 1:1

Grupa B:
ŁKT – Winerzy 0:1
FC Kasztany – Leszcze 0:2
Winerzy – FC Kasztany 2:1
ŁKT – Leszcze 0:5
Winerzy – Leszcze 0:1
FC Kasztany – ŁKT 1:0

Półfinały:
Rajpol – Winerzy 6:0
GKS Seniorzy – Leszcze 0:0 k. 2:3

Mecz o 3 miejsce:
GKS Seniorzy – Winerzy 1:0

Finał:
Rajpol – Leszcze 3:0

Najlepszy strzelec: Karol Prasek (Rajpol) – 9 bramek
Najlepszy bramkarz: Przemysław Załęski (Leszcze)

Klasyfikacja końcowa:
1. Rajpol
2. Leszcze
3. GKS Seniorzy
4. Winerzy
5. GKS Juniorzy
6. FC Kasztany
7. Łęczeszycka Kuźnia Talentów (ŁKT)
8. Fire Team

Zarząd GKS Belsk Duży pragnie podziękować:
– Panu Wójtowi Gminy Belsk Duży – Władysławowi Piątkowskiemu za objęcie Turnieju Honorowym Patronatem i wręczenie nagród zwycięzcom
– Panu Przewodniczącemu Rady Gminy Belsk Duży – Bogusławowi Sikorskiemu za otwarcie Turnieju
– Panu Markowi Szewczykowi – Kierownikowi GOSiR w Belsku Dużym za pomoc w organizacji
– Firmie Top Market z Belska Dużego za ufundowanie wody dla zawodników
– Firmie Pepsi-Cola Sp. z o.o. General Bottlers Poland z Michrowa za ufundowanie napojów na turniej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *