Edukacja Sport Zdrowie

Razem możemy więcej. Pobiegli dla Michała

18 czerwca Publiczna Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Lewiczynie przeprowadziła niezwykłe przedsięwzięcie, jakim był bieg charytatywny dla Michała Sali – absolwenta szkoły, który choruje na rzadką chorobę genetyczną i wymaga kosztownego leczenia.

Pomysłodawcą i koordynatorem tego sportowego wydarzenia był pan Tomasz Wesołowski, nauczyciel wychowania fizycznego, który w porozumieniu ze Spółdzielnią Sadowniczą „POLSAD” w Lewiczynie oraz dyrekcją szkoły przygotował tę akcję. Do pomocy włączyli się wszyscy nauczyciele, którzy czuwali nad bezpieczeństwem swoich podopiecznych. 

W piątkowe słoneczne, wręcz upalne, przedpołudnie na szkolnym boisku zebrali się organizatorzy i uczestnicy biegu. Pani dyrektor: Justyna Błońska, przywitała przedstawicieli Spółdzielni Sadowniczej „POLSAD” w Lewiczynie – prezesa p. Pawła Puncewicza oraz p. Martę Damską. Zwróciła się także ciepłymi słowami do przedszkolaków, uczniów wszystkich klas oraz nauczycieli. Następnie pan Paweł Puncewicz podziękował organizatorom za podjęcie tak szlachetnej inicjatywy, a uczestnikom życzył dobrej kondycji i ukończenia biegu. Na zakończenie spotkania pan Tomasz Wesołowski przedstawił organizację i zasady uczestnictwa, a potem zaprosił wszystkich do wspólnego zdjęcia. 

Przy szkole zostały przedszkolaki i uczniowie klas I-III, którzy pod okiem swoich wychowawców pokonali wytyczoną trasę, okrążając wielokrotnie boisko wielofunkcyjne. Natomiast uczniowie klas starszych wraz z opiekunami udali się na linię startową biegu, którą wyznaczono na drodze lokalnej poza terenem szkoły. Każdy uczestnik miał za zadanie przebiec wytyczoną wcześniej trasę. Wszyscy uczniowie wywiązali się z podjętego wyzwania, chociaż nie było łatwo, bo z nieba lał się żar, a i kondycja po zdalnym nauczaniu nie była najlepsza. Nad ich bezpieczeństwem oprócz nauczycieli czuwała pielęgniarka, pani Mariola Konarska. Na szczęście nikomu nie trzeba było udzielać pomocy medycznej. 

Po zakończonym biegu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, które starszym uczniom wręczała pani dyrektor i przedstawiciele sponsora. Zmęczeni, ale zadowoleni młodzi biegacze mogli poczęstować się jabłkami, przywiezionymi przez firmę „POLSAD”.  W biegu charytatywnym ogółem wzięło udział 84 uczestników. Wydarzenie to miało na celu troskę o własne zdrowie i kondycję , było motywacją do podjęcia aktywności fizycznej, życiowych zmian i nowych wyzwań. Jednak przede wszystkim miało uwrażliwić na problemy zdrowotne starszego kolegi i włączenie się do pomocy na miarę swoich możliwości.

Firma „POLSAD” zadeklarowała za każdego ucznia biorącego udział w biegu 50 złotych. W sumie zebrano kwotę w wysokości 4200 złotych. Zgodnie z przyjętymi założeniami sponsor wpłaci powyższą kwotę na konto fundacji „Pomocna Dłoń”. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na koszty leczenia Michała Sali.

PSP w Lewiczynie dziękuje organizatorom, spółdzielni „POLSAD”, dyrekcji szkoły oraz wszystkim uczestnikom za włączenie się w tę piękną akcję. Mamy nadzieję, że nasz wkład, nasza mała cegiełka przyczyni się do ratowania zdrowia Michała.

Autor: PSP Lewiczyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *