Edukacja

Rodzinny konkurs bożonarodzeniowy

Od wielu lat, przed świętami, w Publicznej Szkole Podstawowej im. Romualda Traugutta w Łęczeszycach organizowane są konkursy na najładniejszą ozdobę.

Przed Bożym Narodzeniem można podziwiać pomysłowo wykonane stroiki, bombki, choinki, bałwanki, mikołaje, kominki, kompozycje w słoikach i inne wytwory o różnorodnej gamie kolorystycznej. Zieleń w połączeniu z czerwienią, brązem, srebrem, złotem i bielą to dominujące barwy na tegorocznej wystawie. Wszystkie prace przykuwały wzrok swoim pięknem i wprowadziły w świąteczny nastrój.

Konkursy świąteczne popularyzują i pogłębiają wiedzę na temat tradycji, rozwijają wyobraźnię, stwarzają możliwość prezentacji rodzinnych dokonań twórczych.

W tym roku wpłynęło 40 prac (21 od chłopców i 19 od dziewcząt). Przy ich ocenie brano pod uwagę m.in. pomysłowość, wkład pracy, wykorzystane materiały, estetykę.

Cztery prace uzyskały najwyższą notę – bardzo wysoki poziom z wyróżnieniem, a pozostałe bardzo wysoki i wysoki poziom wykonania. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.

Organizatorki podziękowały uczniom za liczny udział w konkursie, a także ich rodzicom, babciom, dziadkom i wszystkim zaangażowanym w wykonanie prac. Jednocześnie zachęcały do uczestnictwa w kolejnych świątecznych konkursach.

Tekst: Wiesława Adamczyk, Elżbieta Brzozowska
Zdjęcia: Iwona Chustecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *