Edukacja

Rodzinny konkurs na ozdobę bożonarodzeniową

Po raz kolejny w Publicznej Szkole Podstawowej im. Romualda Traugutta w Łęczeszycach odbył się rodzinny konkurs na najładniejszą ozdobę tematycznie związany ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem.

Tego typu przedsięwzięcie pozwala pielęgnować zwyczaje i tradycje świąteczne, angażować całą rodzinę w podtrzymywanie tradycji, doskonalić umiejętności twórcze, rozwijać i kształtować wyobraźnię, wdrażać do dbałości o estetykę.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Ozdoby zostały wykonane różnymi technikami, a w wielu wykorzystano materiały naturalne, np. szyszki, korę, liście, mech, kamyki czy ziarna, a także materiały recyklingowe oraz makaron, wełnę, folię, watę, szkło, a nawet pierniki.

W tym roku wśród prac dominowały choinki, które różniły się wielkością
i materiałem użytym do ich wykonania. Jednak wszystkie prace okazały się niepowtarzalne dzięki wyobraźni twórców.

Ze względu na pomysłowość autorów, wkład wniesionej pracy, a także estetykę ozdób postanowiono przyznać nagrody za bardzo wysoki oraz wysoki poziom wykonania prac. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy
i poduszki ze świątecznym nadrukiem.

Organizatorzy serdecznie dziękują za tak liczny udział w konkursie, pięknie wykonane prace, a także zachęcają do udziału w następnych edycjach świątecznych konkursów.

Tekst: W. Adamczyk, E. Brzozowska
Zdjęcia: E. Brzozowska, A. Pawlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *