Edukacja Kościół Sport

Rowerowi pielgrzymi ugoszczeni w Belsku

Grupa prawie trzystu kolarzy jadąca na Jasną Górę w środę, 10 sierpnia 2022 roku została ugoszczona w murach belskiej podstawówki.

Podobnie jak w poprzednich latach szkoła z Belska Dużego gościła rowerowych pielgrzymów podążających na Jasną Górą. To właśnie w szkole oraz w sali gimnastycznej rowerzyści mogli spędzić noc. Udostępniono im również halę sportową GOSiR, w której mogli się wykąpać oraz odbyć wieczorną konferencję. Na belskiej ziemi rowerzystów powitała dyrektor placówki – Teresa Bogdańska oraz proboszcz Parafii pw. Świętej Trójcy – ks. Jarosław Siuchta.

W tym roku na wysokości zadania stanęło grono pedagogiczne oraz pracownicy PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym wsparte przez mieszkańców Belska Dużego, na czela z sołtysem wsi – Agnieszką Prokopczyk. W pomoc zaangażowało się również Stowarzyszenie Aktywni dla Belska. Dla rowerowych pielgrzymów przygotowano ciepły posiłek – makaron z gulaszem i surówką oraz słodki poczęstunek w postaci drożdżówek i ciasta. Dużym powodzeniem cieszył się swojski smalec i ogórki. Dzięki uprzejmości Ferrero dla dzieci przygotowano słodycze. Były również lokalne owoce: jabłka i śliwki. Na pielgrzymów czekały także napoje, a także warnik z wodą na herbatę czy kawę. 

O serwis rowerowy tego dnia zadbała firma ATOM (Błażej Jakóbowski, Tomasz Badowski) wspierani przez Kamila Ostrowskiego. Pochodzący z tego terenu fani dwóch kółek założyli w kwietniu 2021 roku firmę w Warszawie, a podczas pielgrzymki pomagali rowerzystom bezpłatnie. 

Do Częstochowy rowerzyści ruszyli 10 sierpnia z Warszawy. Na Jasną Górę będą jechać pięć dni. Nocleg w Belsku Dużym był pierwszym w podróży. Koordynatorem Warszawskiej Pielgrzymki Rowerowej jest ks. Konrad Dmochowski z Parafii bł. Edmunda Bojanowskiego przy ul. Kokosowej 12 w Warszawie.

Urząd Gminy w Belsku Dużym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *