Edukacja

Rozstrzygnięto konkurs: “Bezpiecznie na wsi…”

Rozstrzygnięto gminny etap X Ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci. Wśród najciekawszych prac komisja wybrała laureatów, którzy będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym.

W konkursowej komisji znaleźli się: radna Ewa Łubińska (Przewodnicząca Komisji Oświaty), Maria Walewska-Żółcik (dyrektor GZOPO), Emilia Tomasiak (pracownik UG odpowiedzialna za promocję i kulturę) oraz Tomasz Wawrzyniak (specjalista z PT KRUS w Grójcu).

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Tegoroczna edycja przebiegać będzie pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz” i ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników, związanych z obecnością zwierząt w gospodarstwach rolnych.

W pierwszej grupie wiekowej (klas 0-III) najlepsza okazała się: Nikola Wójcik z klasy III w PSP im. Romualda Traugutta w Łęczeszycach. Drugie miejsce zdobyła Lena Domańska z klasy II z PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym. Trzecie miejsce przypadło Joannie Tkaczyk z klasy I w PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie.

W tej grupie wiekowej komisja przyznała także wyróżnienia. Otrzymali je Grzegorz Jakubczak z klasy I oraz Gabriel Jakubczak z klasy III z Łęczeszyc oraz Piotr Łumiński z klasy IA z PSP im. JP2 w Belsku Dużym.

W drugiej grupie wiekowej (klas IV-VIII) pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy IV z PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie – Magdalena Tkaczyk, drugie miejsce zdobył Mateusz Sobierajewski z klasy IV z PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie, trzecie Martyna Krawczak z klasy VI z PSP im. UNICEF w Lewiczynie.

Tu komisja wyróżniła prace Nikoli Górzyńskiej z klasy IV z PSP w Łęczeszycach, Wiktorii Wojtysiak z klasy VIII z PSP im. UNICEF w Lewiczynie i Bartosza Kiljańskiego z klasy V z PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie.

Serdecznie gratulujemy.

Emilia Tomasiak
Urząd Gminy Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *