Edukacja Sport

Rywalizowali przy stole

Turniejem tenisa stołowego zakończył się pierwszy tydzień sportowych ferii organizowanych przez Gminny Uczniowski Klub Sportowy. Organizację zmagań wsparł GKS Belsk Duży.

To już tradycja. Co roku w ferie zimowe GUKS organizuje zajęcia dla najmłodszych. Nie inaczej było i tym razem. Dzieci i młodzież z klas IV-VIII z terenu gminy Belsk Duży miały okazję spotkać się na sportowej rywalizacji.

Podczas czterodniowych zmagań działo się bardzo wiele. Na zakończenie dzięki współpracy GUKS-u z GKS-em Belsk Duży zorganizowano turniej tenisa stołowego. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Grano systemem każdy z każdym.

Wśród chłopców najlepszy okazał się Jakub Maciak, który wygrał wszystkie swoje pojedynki. Na drugim miejscu zmagania ukończył Jan Bałut, zaś na trzecim Bartłomiej Potrzebowski.

Wśród dziewcząt najlepiej z rakietką poradziła sobie Malwina Pszczółka (komplet zwycięstw). Drugie miejsce zajęła Andżelika Górzyńska, a trzecia była Oliwia Kępka.

Dla wszystkich uczestników przewidziano nagrody w postaci medali. Wręczali je nauczyciele wychowania fizycznego (zarazem przedstawiciele GUKS): Łukasz Wiśnik i Daniel Wawryniuk oraz przewodniczący – Tomasz Wesołowski, a także przedstawiciel GKS Belsk Duży – Krzysztof Kowalski.

Niemałą atrakcją dla wszystkich ping-pongistów był robot. Każdy chętny mógł spróbować swoich sił ze specjalną maszyną do treningu tenisa stołowego. Niekiedy maszyna sprawiała wiele problemów.

Przypomnijmy, w GKS-ie Belsk Duży od niedawna można trenować tenis stołowy. Tradycje tego sportu w naszej gminie swego czasu były bardzo bogate. Sukcesy osiągali między innymi uczniowie belskiego gimnazjum trenowani przez Dariusza Sańprucha. Teraz belski klub stara się ożywić tę dyscyplinę na nowo. W każdy wtorek (po feriach zimowych) o godz. 16:30 prowadzone są zajęcia dla dzieci i młodzieży, a trenerem jest Janusz Dudziński (licencjonowany szkoleniowiec oraz sędzia Polskiego Związku Tenisa Stołowego). Odbywają się one w sali gimnastycznej PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym. Jeśli więc chcesz spróbować swoich sił w tym sporcie to nie zwlekaj. Kto wie czy nie zostaniesz nowym Andrzejem Grubbą?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *