Samorząd

Setne urodziny mieszkanki Łęczeszyc

W dniu 8 sierpnia 2018 roku swoje setne urodziny świętowała mieszkanka Łęczeszyc pani Jadwiga Miszczak. Ten wyjątkowy dzień, jubilatka spędziła w gronie rodziny i licznie przybyłych gości.

Podczas uroczystości jubilatka nie kryła wzruszenia i radości z odwiedzin i powinszowań. Władysław Piątkowski Wójt Gminy Belsk Duży oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Janina Ciamarczan złożyli gratulacje oraz życzyli dalszych, długich lat życia spędzonych w zdrowiu i szczęściu rodzinnym. List gratulacyjny z okazji setnych urodzin od Premiera Mateusza Morawieckiego odczytał szef delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu Krzysztof Murawski. Życzenia składała także przedstawicielka oddziału KRUS w Grójcu. Jubilatka otrzymała od zaproszonych gości mnóstwo życzeń i kwiatów.

Setna rocznica urodzin stała się także doskonałą okazją do wspomnień z najważniejszych wydarzeń w życiu jubilatki. Pani Jadwiga urodziła się w Przyłuskach pod Białą Rawską. Skończyła szkołę w Nowym Mieście nad Pilicą. Dziadek pani Jadwigi, Walery Kostecki brał udział w Powstaniu Styczniowym, razem z rodziną został wywieziony na Syberię. Tam właśnie poznali się rodzice pani Jadwigi, Stanisław i Weronika Kosteccy. Po powrocie z Syberii jako córka rządcy w majątku Przyłuski wiodła szczęśliwe życie w wolnej Polsce. Pamięta nianie, guwernantkę i jazdy bryczką do kościoła w Nowym Mieście. Tu poznała swojego męża. Razem mieszkali w Warszawie, do Łęczeszyc trafili uciekając przed wojenną zawieruchą.

W Łęczeszycach pracowała jako pielęgniarka z położną Franciszka Skowrońską. Tu spędziła swoje dalsze życie prowadząc gospodarstwo rolne. Doskonale pamięta czas wojny i trudny okres powojenny.

Pani Jadwiga urodziła 4 córki (1 zmarła). Doczekała się 6 wnuków i 11 prawnuków. Obecnie jubilatka cieszy się dobrym stanem zdrowia i jest w pełni samodzielna, może pochwalić się doskonałą pamięcią. Jak mówi rodzina, Pani Jadwiga nie może obejść się bez codziennej filiżanki kawy. Jej receptą na długowieczność jest pogoda ducha i uśmiech.

Autor: Emilia Tomasiak
Urząd Gminy Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *