Edukacja

Ślubowali w Łęczeszycach

Jako ostatni Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Belsk Duży obchodzili uczniowie oraz nauczyciele w Łęczeszycach. Uroczystości odbyły się w poniedziałek, 16 października w PSP im. Romualda Traugutta.

Uroczystości w łęczeszyckiej podstawówce rozpoczęli konferansjerzy, którzy przywitali zaproszonych gości. Tego dnia w Łęczeszycach pojawiła się dyrektor GZOPO w Belsku Dużym – pani Maria Walewska-Żółcik oraz ojciec Adam Czuszel z Parafii Św. Jana Chrzciciela w Łęczeszycach.

Chwilę później Szymon Adamczyk przeczytał list z okazji Dnia Nauczyciela, przygotowany przez uczniów placówki. Po odczytaniu wręczył go na ręce dyrektora PSP – pana Jacka Witczaka i zaprosił zebranych na program artystyczny.

Kolejną częścią uroczystości było ślubowanie uczniów klas I. Pięć dziewczynek i jeden rodzynek (chłopak) ślubowali na sztandar szkoły. W tym ważnym dla nich dniu towarzyszyli im rodzice.

Na koniec dyrektor placówki – pan Jacek Witczak uhonorował nauczycieli. W tym roku nagrody odebrali: Daniel Wawryniuk, Wiesława Adamczyk i Monika Chydzińska (nauczyciele) oraz Barbara Maciak i Zbigniew Górski (obsługa).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *