Kościół

Spędzili wakacje z Bogiem

Już po raz trzeci przy Parafii pw. Świętej Trójcy w Belsku Dużym odbyły się wakacyjne zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym. Organizowane przez wikariusza ks. Józefa Wójcika spotkania miały miejsce w dniach 15-19 lipca 2019 roku.

„Wakacje z Bogiem” zgromadziły około 55 dzieci z belskiej parafii i nie tylko. Był to doskonały czas na wspólne zabawy czy rekreację. Uczestnicy tańczyli i śpiewali piosenki z pokazywaniem takie jak np. „Belgijka”, „Bóg jest tu, Bóg jest tam”. Odbywały się zajęcia plastyczne i artystyczne, oraz rozegrano mecz piłki nożnej. Nie zapomniano również o modlitwie w kościele, którą rozpoczynano i kończono każdy dzień spotkań. – Był to bezpieczny tydzień przy parafii. Wszystkie dzieci były ubezpieczone – mówi organizator przedsięwzięcia ks. Józef Wójcik.

W czwartek uczestnicy „Wakacji z Bogiem” wraz z opiekunami udali się do gospodarstwa agroturystycznego w Gąsiorowie koło Pułtuska. Koszt przejazdu został sfinansowany przez Wójta Gminy Belsk Duży – Władysława Piątkowskiego. Na miejscu odbyła się Olimpiada Sportów Nietypowych (wyścigi w workach, z ziemniakami, przeciąganie liny, związane nogi) oraz walka na balony wodne. Dzieci miały okazję spotkać i nakarmić kozy, gęsi, kaczki czy kury. W czasie pobytu w „Młynie Gąsiorowo” uczestnicy mieli zapewnione drugie śniadanie, obiad (pyszna pomidorowa i placki z jabłkami), a także na koniec ognisko z kiełbaskami.

Na zakończenie „Wakacji z Bogiem” wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe, pamiątkowe magnesy na lodówkę z fragmentem piosenki Arki Noego: „Taki jaki jesteś jesteś fajny nie musisz być idealny”.

„Wakacje z Bogiem” przy belskiej parafii nie mogły by się odbyć bez pomocników, którymi byli:
– Aleksandra Sikorska z Belska
– p. Alina z Siedlec – p. Ania z Warszawy
– s. Anna ze zgromadzenia sióstr Sercanek z Nowego miasta nad Pilicą
– ks. Augustyn z Łomianek – zagrał piękny mecz w nogę z dzieciakami i dzielnie stał na bramce

Organizatorzy dziękują:
– Panu Wójtowi gminy Władysławowi Piątkowskiemu za życzliwość – użyczenie namiotów i sfinansowanie autokaru.
– Firmie ACTIV za soki jabłkowe
– Firmie Ferrero za słodycze
– wszystkim którzy się zaangażowali, zaufali, pomogli i przynosili słodycze owoce i napoje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *