Edukacja Kościół Kultura

Śpiewali na chwałę Pana

27 listopada w Publicznym Gimnazjum im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego odbył się Konkurs Pieśni Religijnej.

W poniedziałkowe przedpołudnie w holu belskiej szkoły zaprezentowało się dwunastu wykonawców. Były to zespoły klasowe oraz soliści. Uczniowie zachwycili jury oraz swoich kolegów ze szkolnych ławek doskonałym przygotowaniem oraz talentami wokalnymi.

W jury tego dnia zasiedli: proboszcz belskiej parafii – ks. Jarosław Siuchta, szkolny katecheta – ks. Józef Wójcik, była katechetka w PG – p. Renata Włodarska, pedagog szkolny – p. Ewa Szewczyk oraz dyrektor GZOPO w Belsku Dużym – p. Maria Walewska-Żółcik.

Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców oraz po burzliwych naradach jury wybrało najlepszych. I tak w kategorii solistów najlepsze okazały się ex aequo: Paulina Kapciak i Natalia Komorowska z klasy 2D, które zaśpiewały utwór “Nasz Bóg” oraz Weronika Staszewska i Patrycja Piekarek z kl. 3B – “Chwalę Ciebie Panie”.

Wśród zespołów nie było problemu z wybraniem najlepszego. I tak konkurencję w tyle pozostawiła klasa 2C,  w utworze “Matka”.

Jury zdecydowało się również na wyróżnienie. Otrzymali je: Adam Kępka, który zagrał utwór “Barka” na flecie oraz klasa 3C za ogólny wyraz artystyczny występu.

Soliści:
1 – P. Kapciak, N. Komorowska (2D) – “Nasz Bóg”
1 – W. Staszewska, P. Piekarek (3B) – “Chwalę Ciebie Panie”
2 – M. Bożyk, J. Jakubczak, A. Klimek (3D) – “List do Boga”
3 – Z. Truszkowska, K. Głowa (2A) – “Twoja miłość jak ciepły deszcz”

Zespoły:
1. Klasa 2C – “Matka”
2. Klasa 3B – “Jezus siłą mą”
3. Klasa 2D – “Błogosławieni”

Wyróżnieni:
Adam Kępka – za grę “Barki” na flecie
Klasa 3C za ogólny wyraz artystyczny oraz grę na instrumentach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *