Edukacja Sport

Sportowa rywalizacja na belskiej hali

Hala Sportowa przy Publicznym Gimnazjum w Belsku Dużym tętni życiem! W ostatnich dniach na nowo oddanym obiekcie odbyły się Dni Sportu.

Jako pierwsi na halę weszli uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych z terenu gminy Belsk Duży. Na młodych adeptów sportu czekała profesjonalna rozgrzewka poprowadzona przez nauczyciela WF-u w PSP Belsk Duży, Łukasza Wiśnika. Następnie dzieci, podzielone na klasy uczestniczyły w wyścigu rzędów.

W czwartek 4 października na Hali Sportowej pojawili się uczniowie klas I-III. Odebrali oni z rąk Przewodniczącego Rady Gminy, Bogusława Sikorskiego, sekretarz Urzędu – Renaty Ostatek, dyrektor GZOPO w Belsku Dużym – Marii Walewskiej-Żółcik oraz kom. Agnieszki Wójcik kamizelki odblaskowe z napisem “Niebieski przyjaciel przypomina! Niech odblaski nosi cała rodzina”.  Tego dnia nie zabrakło również sportowej rywalizacji.

Gry i zabawy ruchowe na wielkiej sali? Czemu nie! Tak było własnie trzeciego dnia, kiedy to na hali pojawiły się dzieci z oddziałów przedszkolnych z Belska Dużego, Lewiczyna, Łęczeszyc, Starej Wsi i Zaborowa. Koordynatorem tego dnia była pani Katarzyna Dalba z Przedszkola Publicznego w Starej Wsi.

W ostatnim dniu sportowej rozgrywki spotkała się młodzież klas VII, VIII oraz III gimnazjum. Po intensywnej rozgrzewce, prowadzonej tego dnia przez Bogusława Cieślaka, grano w kosza. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe i rywalizowali na trzech sektorach. Była to doskonała okazja nie tylko do sportowej rozgrywki, lecz także do integracji dzieci ze szkół z terenu gminy Belsk Duży.

Przypomnijmy, że Hala Sportowa przy Publicznym Gimnazjum w Belsku Dużym oficjalnie została otwarta 27 września 2018 roku.  W nowo otwartym obiekcie oprócz pełnowymiarowych boisk do piłki ręcznej, koszykówki czy siatkówki znajdują się również: sala konferencyjna, sala fitness oraz siłownia.

Informacje o kupnie karnetów na siłownię czy salę fitness oraz o wynajmie hali udziela Pan Marek Szewczyk – Kierownik obiektów sportowych, nr tel: 530 726 489.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *