Edukacja Sport

Sportowy sierpień

Ogniskiem przy świetlicy sportowo-rekreacyjnej w Starej Wsi zakończył się cykl spotkań wakacyjnych dla dzieci z terenu Gminy Belsk Duży.

W miniony piątek ogniskiem przy świetlicy sportowo – rekreacyjnej w Starej Wsi zakończył się cykl wakacyjnych spotkań z dziećmi i młodzieżą prowadzonych w ramach “Sportowych Wakacji 2022”. Zajęcia zorganizowane i przeprowadzone zostały przez pracowników Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Belsku Dużym – Panią Igę Czernicką i Pana Tomasza Wesołowskiego.

Od początku sierpnia dzieci i młodzież z gminy Belsk Duży uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych wymagających sprawności fizycznej, spostrzegawczości i szybkości reakcji. Nie zabrakło oczywiście sportów zespołowych w klasycznym wydaniu czyli piłki nożnej i siatkówki. Pod czujnym okiem prowadzących zajęcia nauczycieli – instruktorów  młodzi sportowcy opanowali belską halę sportową grając  także  w urozmaicone wersje znanych gier i zabaw ruchowych. Dynamika oraz różnorodność gier sprawiła, że dzieci przez całe spoktanie były bardzo aktywne i skoncentrowane.

Punktem kulminacyjnym sierpniowych spotkań było wręcznie wszystkim uczestnikom pamiątkowych medali i wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku przy świetlicy w Starej Wsi. Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników za postawę fair-play podczas sportowej rywalizacji oraz podziękowania dla Pani Marii Walewskiej – Żółcik dyrektor GZOPO w Belsku Dużym za udział i wsparcie w finałowej dekoracji młodych sportowców.

Jesteśmy przekonani, że zaproponowane działania, które kończą tegoroczne wakacje, spowodują dalszą aktywność sportową dzieci i młodzieży w nowym roku szkolnym 2022/2023.

Galeria zdjęć TUTAJ.

GOSiR Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *