Organizacje pozarządowe

Spotkały się w tłusty czwartek

Za nami tłusty czwartek. Bardzo ciekawie było w Kole Gospodyń Wiejskich w Belsku Dużym. Panie spotkały się bowiem w nieco odmienionej, odnowionej siedzibie przy ul. Szkolnej.

Przewodnicząca KGW Belsk Duży – Elżbieta Kowalczyk zaprosiła członkinie Koła do wspólnego spotkania. W lokalu przy ul. Szkolnej goszczono również Wójta Gminy Belsk Duży – Władysława Piątkowskiego oraz Sekretarz Urzędu Gminy – Renatę Ostatek.

Panie wraz z zaproszonymi gośćmi spotkały się w nieco innej niż dotychczas siedzibie. Gruntowny remont przeszła kuchnia, w której zamontowano szafki oraz kuchenkę gazową. Do drugiego pomieszczania wstawiono nowy stół oraz krzesła.

Tłusty czwartek był więc doskonałą okazją do zaprezentowania nowego wystroju siedziby KGW Belsk Duży. Panie, a także Wójt i Sekretarz spędzili miło czas zajadając swojskie wyroby, sałatki, barszcz czy pierogi.

Koło Gospodyń Wiejskich działa w miejscowości od 1965 roku. – Stoję na czele Koła już 30 lat, ale działam w nim o wiele dłużej – mówi przewodnicząca KGW, Elżbieta Kowalczyk. Mieszkanka ul. Kozietulskiego w Belsku Dużym chciałaby aby Koło nieco odżyło.

Ostatnio na terenie gminy Belsk Duży powstały trzy Koła Gospodyń Wiejskich. Kolejno w Rębowoli, Łęczeszycach i Lewiczynie. To w Belsku Dużym powoli odżywa. Ostatnio we współpracy z Sołtysem oraz Radą Sołecką zorganizowało wiejską biesiadę.

Jeśli są więc chętne osoby, by dołączyć do belskiego KGW zachęcamy do kontaktu z Przewodniczącą – Elżbietą Kowalczyk.

REKLAMA


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *