Edukacja

Spotkanie z Markiem Michalakiem

W środę, 25 października 2023 roku w belskiej szkole goszczono Marka Michalaka, byłego rzecznika praw dziecka, autora książek, kanclerza Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, przyjaciela dzieci.

Spotkanie autorskie zostało zorganizowane z inicjatywy biblioteki szkolnej i opiekunów Samorządu Uczniowskiego, a było okazją do poznania książek pana Marka i porozmawiania o tym, co w życiu ważne. (Opowieści o tym, co w życiu ważne).

Po powitaniu naszego gościa przez panią dyrektor Teresę Bogdańską, dwie grupy uczniów (I-IV oraz V-VIII) z uwagą wysłuchały jednej z opowieści pana Marka, dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Orderu Uśmiechu, mogły zadać pytania i wyrazić swoje zdanie na bardzo ważne tematy, dotyczące między innymi praw dziecka.

Wszyscy mieli także okazję dostać autograf i zrobić sobie wspólne selfie. Przy okazji zadawania pytań, dowiedzieliśmy się między innymi o kolejnej książce naszego gościa, wiemy od kiedy nosi okulary i kiedy napisał pierwszą książkę. Wiemy też jakie są ulubione kwiaty pana Marka. To słoneczniki, które królowały w naszej dekoracji (za co dziękujemy pani Beacie Orzeszek i pani Żanecie Ciamarczan).

W spotkaniu wzięła także udział pani Izabela Majchrowska z Gminna Biblioteka Publiczna w Belsku Dużym.

Na koniec, Samorząd Uczniowski złożył podziękowania za spotkanie, a nasz gość zwiedził jeszcze naszą szkołę dzieląc się z dyrekcją i nauczycielami swoimi cennymi spostrzeżeniami na temat edukacji. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu sali klasie 8b z wychowawczynią panią Moniką Kapciak.

PSP Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *