Biblioteka Kultura

Spotkanie z pisarką Agnieszką Dydycz

W czwartek 29 lutego 2024 roku odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Agnieszką Dydycz.

W sali konferencyjnej  Urzędu Gminy w Belsku Dużym,  dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Izabela Majchrowska przywitała przybyłych gości. W spotkaniu udział wzięli: Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Belsk Duży – Ewa Maciak, Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Gminy – Ewa Łubińska, Sekretarz Gminy – Renata Ostatek, Zastępca Skarbnika Gminy – Iwona Sadłowska, Dyrektor GZPO – Maria Walewska – Żółcik, Kierownik GOPS – Urszula Kopycka, Zastępca Dyrektora PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym – Monika Kapciak, Dyrektor Przedszkola Publicznego w Starej Wsi – Ludmiła Kacprzak, Stowarzyszenie Seniora „Relaks”, a także pracownicy Urzędu Gminy i liczni mieszkańcy gminy.

Gościem biblioteki była autorka wielu poczytnych książek o tematyce obyczajowej, w których daje czytelnikowi przesłanie o poszukiwaniu szczęścia nie tylko w sobie, ale też obok siebie. Agnieszka Dydycz mówi – „na szczęście nigdy nie jest za późno”. Jej motto brzmi: „Nie zawsze mamy wpływ na to, co dzieje się wokół nas, ale to MY decydujemy jak się wtedy zachowamy”.

W dorobku pisarki obecnie znajduje się 9 tytułów. Pierwsza jej powieść pt. „Z pamiętnika masażysty, czyli nic, co ludzkie, nie jest mi (już) obce” ukazała się w 2016 roku. W 2019 za powieść pt. „Dzisiaj należy do mnie” w konkursie literackim „Brakująca Litera” otrzymała wyróżnienie za najlepszą książkę roku.

W trakcie spotkania  autorka przybliżała sylwetki bohaterów książek i ich wybory życiowe. Mówiła o odnajdywaniu tego co w życiu najważniejsze. Zdradziła „tajemnicę” dlaczego pisze powieści i co ją do tego skłoniło.

Podczas spotkania uczestnicy zadawali pytania. Rozmowa z pisarką była bardzo interesująca.

Po spotkaniu można było kupić książki, które autorka opatrzyła dedykacją i autografem.

Dziękujemy wszystkim Państwu za liczne przybycie na spotkanie.

Dziękujemy również  Pani  Agnieszce Dydycz za przyjęcie zaproszenia i ciekawą pełną troski o nasz dobrostan rozmowę.

Tekst: Agnieszka Krawczak/Biblioteka Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *