Edukacja

Strajk nauczycieli rozpoczęty

W całej Polsce 8 kwietnia rozpoczął się “Strajk nauczycieli”. W tysiącach polskich szkół nie odbywają się zajęcia. Strajk jest wynikiem braku porozumienia na linii rząd-nauczyciele.

Do strajku przystąpiły cztery placówki z terenu gminy Belsk Duży. Są to: Publiczne Gimnazjum im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Belsku Dużym, PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym, PSP im. Romualda Traugutta w Łęczeszycach oraz PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie.

Jak udało nam się ustalić w poniedziałek do strajku przyłączyło się 75% obecnych tego dnia w pracy nauczycieli oraz pracowników obsługi. Najwięcej osób strajkowało w PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym (31 na 46 obecnych – 67%).

Jeśli chodzi jednak o procentowy udział nauczycieli i obsługi w strajku to ten najlepiej wygląda w Publicznym Gimnazjum im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Belsku Dużym. Strajkuje bowiem 19 pracowników (90%). W popularnym “Gimbelu” w strajku nie biorą udziału jedynie dyrektor szkoły oraz ksiądz katecheta.

W dwóch mniejszych placówkach z terenu gminy, a więc w PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie oraz PSP im. Romualda Traugutta w Łęczeszycach strajkowało kolejno 81% i 68% pracowników szkoły.

Do belskich placówek (gimnazjum, szkoła podstawowa) w dniu początku strajku przybyło dwoje uczniów, którym zapewniono opiekę.

Artykuł będzie na bieżąco aktualizowany

jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *